Zarząd Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego Oddział w Zamościu zaprasza na posiedzenie naukowo-szkoleniowe, które odbędzie się dnia 24.03.2023 roku (piątek) w godzinach od 10.00 do 13.00 w Sali Konferencyjnej byłego Urzędu Wojewódzkiego Delegatura Zamość ul. Partyzantów 3.

Po wykładzie zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu z lekarzami praktykującymi na terenie powiatu zamojskiego.

Program:

  1. Odpowiedzialność prawna stomatologa – przesłanki, mechanizmy.
  2. Zasady postepowania w przypadku skargi – czy warto indywidualnie negocjować z pacjentem?
  3. Odpowiedzialność majątkowa lekarza dentysty w różnych formach wykonywania zawodu.
  4. Wpisy w umowach o pracę oraz kontraktach medycznych – na co zwracać uwagę?
  5. Czy lekarz dentysta odpowiada za powikłania w leczeniu?
  6. Ważne wpisy w dokumentacji medycznej.
  7. Zasady postępowania w przypadku wezwania na przesłuchanie.
  8. Dobre ubezpieczenie zawodowe – zasady wyboru polisy.
  9. Dyskusja.

Prowadzący:
mec. Paweł Strzelec – radca prawny, od ponad 20 lat specjalizuje się w obszarze prawa medycznego, szczególnie w problematyce ochrony prawnej osób wykonujących zawody medyczne. Od 2000 r. regularnie prowadzi autorskie szkolenia z prawa medycznego dla przedstawicieli zawodów medycznych, kadry zarządzającej podmiotów leczniczych oraz branży ubezpieczeniowej Współpracuje z samorządami zawodowymi środowisk medycznych. Autor wielu publikacji oraz analiz z zakresu prawa medycznego, prawa ubezpieczeń, postępowania karnego. Sędzia Sądu Dyscyplinarnego Okręgowej Izby Radców Prawnych w Lublinie. Prowadzi stałą rubrykę prawną dla lekarzy dentystów w czasopiśmie Stomatologia Po Dyplomie.