Bonifikata przy zakupie biletu na WDI 2022 dla członków Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Bonifikata przy zakupie biletu na WDI 2022 dla członków Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

W dniach 3 i 4 czerwca (piątek i sobota) w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się tegoroczna edycja Wrocławskich Dni Implantologii (WDI). To kolejne z ważnych i wyczekiwanych przez środowisko stomatologiczne wydarzeń, które powraca po perturbacjach związanych z pandemią COVID-19.

Organizowane już od ponad dekady Wrocławskie Dni Implantologii wyrobiły sobie markę prestiżowego projektu zapewniającego edukację na najwyższym poziomie. Nie może to dziwić, zważywszy na staranny dobór wykładowców z kraju i zagranicy, którzy dzielą się swoim doświadczeniem klinicznym z polskimi implantologami. Tytuł najbliższej edycji WDI jest nieprzypadkowy, ponieważ w tegorocznych prezentacjach tematyka tkanek twardych – tak ważnych w kontekście sukcesu leczenia implantologicznego – będzie dominować.

Konferencyjne prezentacje

Konferencję – jeszcze nieoficjalnie – otworzy warsztat prowadzony przez dr. Thomasa Hansera dotyczący zaawansowanych technik leczniczych z zastosowaniem kości autogennej w regeneracji trójwymiarowych ubytków kostnych oraz podnoszenia dna zatoki szczękowej. Dr Hanser przedstawi także pierwszy z medycznych wykładów Festiwalu Kości, przybliżający problematykę symbiozy tkanek twardych i miękkich zapewniającej długoterminowy sukces leczenia implantologicznego. Z kolei dr Luis Ripoll zapozna uczestników z zagadnieniem małoinwazyjnej terapii multidyscyplinarnej przy wsparciu systemu Invisalign Go. Po wykładzie prowadzonym przez dr. Marcela Firleja uczestnicy Festiwalu Kości będą mogli wziąć udział w muzycznej części wieczoru.

Pierwszy z sobotnich wykładów poprowadzi prof. Itzhak Binderman, który poruszy tematykę nowatorskich koncepcji regeneracji kości w stomatologii. Kolejna z konferencyjnych prezentacji to wspólny wykład prof. Marzeny Dominiak i prof. Tomasza Gedrange dotyczący zagadnienia rekonstrukcji kości z punktu widzenia ortodonty.

Następnie dr hab. Piotr Majewski omówi aspekty biologiczne i kliniczne rekonstrukcji ubytków kostnych przy użyciu dostępnych procedur. Drugi z wykładów Prezydent PTS prof. Marzeny Dominiak będzie dotyczył diagnostyki i leczenia periimplantitis w oparciu o aktualne procedury terapeutyczne. Konferencję zakończy prezentacja dr. Bartosza Cerkaskiego przybliżająca biznesowy aspekt cyfrowej implantoprotetyki pełnołukowej. Wykłady prezentowane przez gości z zagranicy będą symultanicznie tłumaczone na język polski.

Goście specjalni konferencji

Tym, co wyróżnia Wrocławskie Dni Implantologii, jest obecność gości specjalnych, nietuzinkowych postaci spoza środowiska stomatologicznego. W tym roku będzie można posłuchać, a także zapewne porozmawiać z dwoma gośćmi. Pierwszym z nich jest Marek Krajewski pisarz, laureat „Paszportu Polityki”, autor kryminałów i powieści szpiegowskich, z których większość rozgrywa się w dawnym Wrocławiu. Drugim z gości specjalnych jest Jose Torres, również związany z Wrocławiem, choć pochodzący z dalekiej Hawany muzyk i popularyzator karaibskich rytmów.

Festiwal Kości odbędzie się w Hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław. Program tegorocznej konferencji, notki biograficzne wykładowców, jak również formularz umożliwiający zakup biletu – to wszystko można znaleźć na stronie festiwalkosci.pl