Zwolnij higienistkę…na Zjazd. To się zwróci!

Aktualności

Lekarzu, zwolnij higienistkę…na Zjazd. To się zwróci!

Zwolnij higienistkę…na Zjazd. To się zwróci!

Chcą się rozwijać i być ważnym członkami zespołu stomatologicznego, dlatego polskie higienistki i asystentki szykują się do IV Ogólnopolskiego Zjazdu Higienistek i Asystentek Stomatologicznych, który odbędzie się w ramach CEDE 2019 (19-21 września). Szykuje się prawdziwa uczta wiedzy w formie wykładów i praktycznych warsztatów. Nowoczesna profilaktyka, postępowanie z pacjentami onkologicznymi, periodontologicznymi, a nawet kobietami w ciąży, protetyka, periodontologia, a nawet język angielski – to tylko niektóre z elementów programu wydarzenia. Lekarzu, już dziś zwolnij swoją higienistkę lub asystentkę …na Zjazd. Ta inwestycja się zwróci!

Lekarzu, chcesz aktywnie rozwijać zawód higienistki. Przyjedź na CEDE, weź udział w debacie „Higieniestka – najlepsza inwestycja dentysty?”. Wstęp wolny!

#siławnas! Siła w tym programie!

Patronem Medialnym Zjazdu jest Asysta dentysytyczna (Wydawnictwo Elamed)

WYKŁADY (Piątek, 20 września) CENY: 250-290 pln

Wykład inauguracyjny: Profilaktyka w gabinecie higieny – sprawdzone rozwiązania i ciekawe nowości (mgr dypl. hig. stom. Katarzyna Ostrowska)

Nowoczesne rozwiązania w profilaktyce profesjonalnej (dr n. med. Magdalena Sulewska) Dlaczego warto? Podczas wykładu uczestnik nauczy się oceniać wybrane wskaźniki i parametry przyzębia oraz uzyska wiedzę z zakresu nowoczesnych rozwiązań w profesjonalnej profilaktyce opartej na dowodach naukowych.

Specyfika pielęgnacji jamy ustnej u pacjenyta z chorobą ogólnoustrojową (dr n. med. Ewa Krasuska-Sławińska) Dlaczego warto? W prezentacji będzie omówiona specyfika pielęgnacji jamy ustnej u pacjentów z poszczególnymi schorzeniami ogólnoustrojowymi, a także diagnostyka i leczenie zmian w obrębie błony śluzowej jamy ustnej spowodowanych chorobą podstawową lub stosowanym leczeniem.

Niedobory witaminy D u pacjentów stomatologicznych (prof. Marzena Dominiak) Dlaczego warto? Tę prezenacje powininna zobaczyć każda higienistka i asystentka stomatologiczna. Prof. Marzena Dominiak w doskonały sposób opowiada o tym dlaczego należy walczyć z niedoborami witaminy D u pacjentów stomatologicznych. Absolutny hit!

Standardy postępowania w higienie jamy ustnej pacjentów leczonych radioterapią oraz chemioterapią w obrębie głowy i szyi (hig. stom. Paulina Staroń). Dlaczego warto? Podczas wykładu uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie powikłania występują po leczeniu onkologicznym, jak zmniejszyć skutki uboczne leczenia oraz jak przygotowac pacjenta do terapii.

Profesjonalna higienizacja pacjenta periodontologicznego (dr n. med. Witold Jurczyński) Dlaczego warto? Uczestnik zdobędzie wiedzę, o tym: jak spersonalizować fazę higienizacyjną do potrzeb i oczekiwań pacjenta, jakie są współczesne algorytmy wykonywania skallingu nad- i poddziąsłowego, jakie są czynniki decydujące o skutecznym i bezpiecznym leczeniu pacjentów z chorobą przyzębia.

WARSZTATY (Sobota, 21 września) CENA 90 pln warsztat

Opieka nad dzieckiem i kobietą ciężarną w zakresie profilaktyki i higieny jamy ustnej w gabinecie higieny (hig. stom. Anna Michalska, mgr hig. dypl. Katarzyna Ostrowska).

Implantoprotetyka – co higienistka i asystentka wiedzieć powinna (lic. hig. stom. Michał Kluczkowski). Dlaczego warto? Podczas warsztatów uczestnicy usystematyzują wiedzę z zakresu implantoprotetyki, zaznajomią się z różnorodnością systemów implantologicznych, poznają różne techniki osadzania prac (cementowane oraz przykręcane). Omówione zostaną uzupełnienia typu overdentures. Uczestnicy poznają szczegółowo etapy postępowania podczas wizyt z uwzględnieniem roli higienistki i asystentki. Omówione zostanie instrumentarium. Uczestnicy poznają tricki dzięki którym praca w gabinecie stanie się prostsza.

Profesjonalna higienizacja pacjenta periodontologicznego – skutecznie, bezpiecznie i z głową (hig. stom. Magdalena Michałowska). Dlaczego warto? Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się m.in.: w jaki sposób postępować z pacjentem periodontologicznym na pierwszej wizycie, jak prawidłowo prowadzić dalszą profilaktykę,  jak powinna wyglądać wizyta pacjenta w fazie podtrzymującej leczenia. Uczestnicy poznają metody piaskowania nad, przy i poddziąsłowego oraz dowiedzą się jakiego piasku profilaktycznego używać w różnych sytuacjach. Nie zabraknie wiedzy o tym, jak postępować, aby wizyta profilaktyczna była mało inwazyjnym zabiegiem. Będziemy pracować na najnowszych urządzeniach Prophylaxis Master.

Profesjonalna higienizacja pacjenta protetycznego i implantoprotetycznego (hig. stom. Magdalena Michałowska). Dlaczego warto? Uczestnik pozna zasady pracy z pacjentem implantologicznym w trakcie leczenia chirurgicznego, a także po zakończeniu leczenia implantoprotetycznego. Jak często pacjent powinien zgłaszać się do gabinetu higieny. Co pacjenci protetyczni i implantoprotetyczni wiedzieć powinni? Na te pytania padną konkretne odpowiedzi. Co więcej, uczestnicy poznają metody piaskowania nad, przy i poddziąsłowego, dowiedzą się jakiego piasku profilaktycznego używać w różnych sytuacjach, jak postępować, aby wizyta profilaktyczna była mało inwazyjnym zabiegiem i pacjent powracał do nas z przyjemnością. Będziemy pracować na najnowszych urządzeniach Prophylaxis Master.

Pokaż język – przyjmij zagranicznego pacjenta bez stresu (mgr Katarzyna Śpiewak). Dlaczego warto? W pierwszej części uczestnicy nauczą się, w jaki sposób wyznaczać swoje cele metodą SMART. Zastanowimy się, jakie kroki należy podjąć, aby móc osiągnąć swoje cele zawodowe, w zależności od miejsca zamieszkania, predyspozycji oraz możliwości czasowych i finansowych. Przedyskutujemy rolę motywacji i samodyscypliny w osiąganiu założonych celów. W drugiej części warsztatu uczestnicy zapoznają się z metodami pozwalającymi na skuteczną naukę języka angielskiego stomatologicznego. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób powinni uczyć się języka w efektywny sposób, z jakich materiałów korzystać oraz jak planować swoją naukę. Każdy otrzyma wstępny plan nauki dostosowany do jego potrzeb.

Instruktaż prawidłowej higieny jamy ustnej pacjenta protetycznego (mgr tech. dent. Renata Dziedzicka)

Pacjent obciążony w wywiadzie w gabinecie higieny. Możliwości diagnostyczne, zalecenia i rekomendacje (hig. stom. Natalia Szeląg)

Debata jakiej nie było

Podczas CEDE, po raz pierwszy w takim wymiarze higienistki skonfrontują wizję rozwoju swojego zawodu z przedstawicielami resortów zdrowia i edukacji, samorządu lekarskiego oraz samymi lekarzami. Nie zabraknie trudnych pytań i ważnych odpowiedzi. Będzie emo­cjonująco i konkretnie. Quo vadis higienistko stomatologiczna? Jeżeli chcesz wyrazić opinię w kwestii przyszłości zawodu higienistki, nie wahaj się i weź udział w debacie (wstęp wolny)! Partnerami projektu są: portal infoDENT24.pl oraz magazyn „Prevention”.

DEBATA O ZAWODZIE HIGIENISTKI:

Higienistka – najlepsza inwestycja dentysty?

Poznań, 21 września 2019