[Materiał partnera] Stomatologia minimalnie inwazyjna z systemem Invisalign Go – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

[Materiał partnera] Stomatologia minimalnie inwazyjna z systemem Invisalign Go

Leczenie ortodontyczne przezroczystymi nakładkami Invisalign coraz bardziej zyskuje na popularności wśród pacjentów – głównie ze względu na kwestie estetyczne, łatwość w utrzymaniu higieny i duży komfort użytkowania. Z kolei dla lekarzy system Invisalign stanowi cenne narzędzie, które z powodzeniem mogą wykorzystywać w leczeniu dorosłych, dzieci i nastolatków. Staje się on nieodłącznym elementem interdyscyplinarnego podejścia do precyzyjnego planowania leczenia i zminimalizowania preparacji zębów przed leczeniem różnych przypadków wad zgryzu. Od początku października ubiegłego roku firma Align Technology wprowadziła na polski rynek nowy produkt – system Invisalign Go dedykowany lekarzom stomatologom. Za jego pomocą lekarze dentyści będą mogli z powodzeniem poszerzyć zakres oferowanych usług o leczenie łagodnych i umiarkowanych wad zgryzu, rozwiązania kompleksowej stomatologii oraz leczenie przedprotetyczne.

 

Leczenie interdyscyplinarne

Leczenie protetyczne pacjentów dorosłych nierzadko musi zostać poprzedzone leczeniem ortodontycznym, co umożliwia przygotowanie uzębienia do wykonania ostatecznych uzupełnień. Coraz powszechniej stosowaną metodą w przedprotetycznym wyrówaniu zębów jest leczenie nakładkowe. Jakie korzyści wiążą się z tego typu rozwiązaniem?

System Invisalign może stanowić dobry wybór dla pacjentów ortodontycznych ze względu na uproszczone procedury higieniczne, a także stosunkowo łagodne siły działające na zęby (w porównaniu z aparatami stałymi). Stosując system Invisalign, lekarz ma możliwość wykonania trójwymiarowego skanu uzębienia oraz cyfrowego zaplanowania ruchów zębów i ich docelowego położenia. Dzięki oprogramowaniu ClinCheck lekarze mogą ustalić plan leczenia i ręcznie zarządzać ustawieniem uzębienia. Jest to szczególnie przydatna opcja w przypadku leczenia przedprotetycznego, gdyż lekarz ma możliwość cyfrowej kalibracji ruchów zębów, co pozwala osiągnąć większą precyzję w określeniu ich ostatecznej pozycji, co nie zawsze jest możliwe w przypadku leczenia aparatami stałymi – komentuje dr Raman Aulakh, specjalista ortodonta, dyrektor generalny Aligner Consulting.

Minimalnie inwazyjna odbudowa uśmiechu

Leczenie ortodontyczne jest pierwszym krokiem w przywracaniu prawidłowych funkcji narządu żucia i dążeniu do prostych zębów, co można osiągnąć dzięki technologii systemu Invisalign. Jedną z minimalnie inwazyjnych metod stosowanych w kompleksowej stomatologii jest trzyetapowy proces Align, Bleach, Composite (ABC), stanowiący naturalną alternatywę dla licówek w wielu przypadkach klinicznych. Na jej pierwszym etapie następuje wyrównanie zębów, kolejnym krokiem jest poprawa ich koloru, który może zostać zmieniony na pożądany odcień. Ostatni etap to konturowanie lub uzupełnianie zębów kompozytem, aby nadać im pożądany kształt i wielkość. Celem metody Align, Bleach, Composite jest uformowanie nowej linii uśmiechu pacjenta – pozwala ona m.in. na wyrównanie zębów, poprawę kolorytu, zamknięcie szpar międzyzębowych, odbudowę ukruszeń oraz wygładzenie nierówności.

System Invisalign Go

Szacuje się, że wstępne leczenie alignerami pozwala na łatwiejsze przeprowadzenie nawet do 45% zabiegów protetycznych[1], a pacjenci korzystający z alignerów odczuwają mniejszy dyskomfort związany z leczeniem w odróżnieniu od pacjentów leczonych aparatami stałymi[2]. To znacząco wpływa na jakość życia pacjentów leczonych za pomocą tej metody. Oferowany przez firmę Align Technology system Invisalign Go umożliwi lekarzom stomatologom poszerzenia usług kompleksowej stomatologii o leczenie drobnych i umiarkowanych wad zgryzu oraz wprowadzenia całkowicie cyfrowego przepływu pracy w klinice. Zastosowanie systemu Invisalign Go ułatwi stomatologom identyfikowanie i leczenie przypadków ortodontycznych oraz stosowanie bardziej interdyscyplinarnego podejścia do stomatologii.

System Invisalign Go został zaprojektowany w taki sposób, aby stomatolodzy ogólni, którzy mają niewielkie doświadczenie w ortodoncji, mogli zaoferować swoim pacjentom jak najmniej inwazyjne i kompleksowe usługi stomatologiczne związane z prostowaniem niewielkich wad zgryzu. Wdrożenie usługi leczenia alignerami w gabinecie stomatologicznym poprzedzone jest dostępem do fachowej wiedzy i bazy naukowej. Lekarz otrzymuje wsparcie kliniczne oraz przechodzi rozbudowane szkolenie certyfikujące przed wprowadzeniem nakładek Invisalign Go do swojej praktyki.

 

O Align Technology

Firma Align Technology zajmuje się projektowaniem i produkcją nakładek Invisalign – najbardziej zaawansowanego narzędzia w leczeniu wad zgryzu, skanerów wewnątrzustnych iTero oraz oprogramowania CAD/CAM exocad. Technologie te pozwalają na ulepszenie procesów ortodontycznych i odtwórczych, poprawiając wyniki leczenie pacjentów i efektywność praktyki dla ponad 200 000 lekarzy. Są również kluczowe w dotarciu do 500 milionów pacjentów na świecie. Do tej pory firma Align Technology umożliwiła lekarzom zastosowanie leczenia systemem Invisalign u ponad 11,6 mln pacjentów. Align Digital Platform napędza również ewolucję w stomatologii cyfrowej, oferując pakiet unikalnych, autorskich technologii i usług dostarczanych jako płynne, kompleksowe rozwiązania dla pacjentów i klientów, ortodontów, stomatologów i laboratoriów/partnerów. Więcej informacji na www.aligntech.com.

Dodatkowe informacje o systemie Invisalign i lista lekarzy w Twojej okolicy są dostępne na www.invisalign.com. Dodatkowe informacje o skanerach i usługach iTero dostępne na www.itero.com. Dodatkowe informacje o ofercie oprogramowania CAM/CAD Exocad oraz lista partnerów handlowych na www.exocad.com.

 

[1] Miethke RR, Vogt S. “A comparison of the periodontal health of patients during treatment with the Invisalign system and with fixed orthodontic appliances.” J Orofac Orthop, 2005 May; 66(3):219–29.

[2] David W. White, Katie C. Julien, Helder Jacob, Phillip M. Campbell and Peter H. Buschang, Discomfort associated with Invisalign and traditional brackets: A randomized, prospective trial. The Angle Orthodontist Nov 2017, Vol. 87, No. 6 pp. 801-808