O misji, dentobusach i wyborczych obietnicach w mediach

Aktualności

O misji, dentobusach i wyborczych obietnicach samorządowców

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej: rozkręcamy się!

Prezentujemy najważniejsze wątki rozmowy, którą z prof. Marzeną Dominiak, prezydentem PTS, przeprowadził Mirosław Stańczyk, redaktor naczelny portalu infoDENT24.pl.

O proporcjach pomiędzy celami naukowymi a promocją zdrowia jamy ustnej

Prof. Marzena Dominiak: Statut tego (publicznego apelu w sprawie walki z próchnicą) nie zabrania, a na poważnie faktem jest, że towarzystwo naukowe powinno w pierwszej kolejności dbać o rozwój zawodowy jego członków i nie zaniedbujemy tego podstawowego obowiązku. Wprost przeciwnie, w tym względzie jesteśmy coraz bardziej aktywni. Wzmacniamy się.

O dentobusach i dentystach w szkole

Każdy krok w dobrym kierunku, niezależnie od tego na ile byłby on efektywny, to plus. Samo wskazywanie celów i sposobów ich osiągania – chociaż pożądane – nie jest wystarczające, o ile nie pójdą za nimi konkretne działania.

O filozofii działania PTS

Zasada „my zgłaszamy, wy wykonujecie” nie sprawdza się. Musimy stworzyć koalicję ludzi, którzy rozumieją problem i którym zależy na wdrożeniu w życie skutecznego rozwiązania, niezależnie od przyczyn inicjujących taką aktywność.

O wsparciu misji PTS

Już teraz widzimy, że wystarczy spójny program i konsekwencja w jego realizowaniu, aby zwiększyć krąg osób aktywnych w działaniu. Wspomnę tylko jednoroczny projekt Polska mówi #aaa. Nie uzurpujemy sobie prawa wyłączności do tej idei, wprost przeciwnie – stawiamy na efekt synergii.

O samorządowych obietnicach wyborczych dot. opieki stomatologicznej

Nie deprecjonujmy tych idei. Postarajmy się wykorzystać dobry czas i zbudujmy koalicję ludzi zaangażowanych, którym wskażemy efektywne rozwiązania i wspólnie zastanowimy się jak je wdrożyć. Skończmy z narzekaniem, że jest źle i że zmiana na lepsze praktycznie jest nieosiągalna bez gigantycznych środków finansowych. Taki punkt widzenia nie prowadzi do niczego. Pora działać, oby w zgranej grupie.

Przeczytaj całą rozmowę w portalu infoDENT24.pl