PTS składa gratulacje Marszałkowi Senatu i liczy na współpracę

Aktualności

PTS składa gratulacje Marszałkowi Senatu i liczy na zrozumienie problemów stomatologii

– W imieniu społeczności Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego oraz własnym, składam najszczersze gratulacje w związku z objęciem stanowiska Marszałka Senatu RP. Niezmiernie cieszę się, że tak dostojną i ważną dla całego kraju rolę będzie sprawował lekarz – napisała prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS, w liście gratulacyjnym do prof. Tomasza Grodzkiego, nowego Marszałka Senatu RP.

Prof. Tomasz Grodzki jest Marszałkiem Senatu X kadencji i lekarzem z wykształcenia. W 1983 roku ukończył Pomorską Akademię Medyczną w Szczecinie. W 2010 otrzymał tytuł profesora nauk medycznych. Specjalizację zawodową II stopnia uzyskał w 1991 z chirurgii klatki piersiowej, zajmuje się także transplantologią. Prof. Grodzki w 2014 r. został powołany na Konsultanta Krajowego w dziedzinie Chirurgii Klatki Piersiowej. W latach 2016–2018 był prezesem Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów.

– Jako prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, ale także jako nauczyciel akademicki i lekarz dentysta praktyk, mocno wierzę w zrozumienie obecnego składu Senatu dla problemów w zakresie opieki stomatologicznej Polaków. Ów problemów niestety nie brakuje. Szerokie grono ekspertów PTS zgłasza gotowość do współpracy w zakresie ich wspólnego rozwiązania – napisała w liście gratulacyjnym prof. Marzena Dominiak

Szefowa PTS zwróciła się ze szczególną prośbą o pomoc w upowszechnianiu wiedzy o Miesiącu Zdrowia Jamy Ustnej (marzec) oraz zaangażowanie w ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca) i kampanię „Polska mówi #aaa!” (www.polskamowiaaa.pl).

Prof. Dominiak złożyła Marszałkowi życzenia wielu sukcesów, ale przede wszystkim siły i wytrwałości w pełnieniu codziennych, bezsprzecznie trudnych obowiązków.

Fot. TVP