VI Kongres Stomatologii pod patronatem PTS już za dwa miesiące – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

VI Kongres Stomatologii pod patronatem PTS już za dwa miesiące

„Przyszłość stomatologii. Praktyczne rozwiązania” – to hasło wiodące szóstej edycji Kongresu Stomatologii, który odbędzie się w podwarszawskim Nadarzynie w dniach 7–9 września. Miejsce naszego wydarzenia jest nieprzypadkowe, ponieważ towarzyszy ono odbywającej się w tym czasie wystawie Warsaw Dental and Medica Show 2023.

Jak podano na stronie internetowej, VI Kongres Stomatologii to szansa na naukę od najlepszych specjalistów z kraju i zagranicy oraz bezpłatny dostęp do wiedzy premium, która może znaleźć zastosowanie w codziennej pracy klinicznej lekarzy dentystów. Atutem Kongresu jest także lokalizacja tego wydarzenia i łatwość dotarcia w okolice Warszawy ze wszystkich regionów kraju.

Kongres Stomatologii to – podobnie jak w poprzednich latach – trzy dni wypełnione ekspercką wiedzą. Na stronie internetowej czytamy: – Standardy postępowania w leczeniu stomatologicznym co jakiś czas ulegają zmianie ze względu na rozwój nowych technologii i odkrycia naukowe. Zagrożenie nieosiągnięcia oczekiwanego rezultatu leczenia u pacjenta zmusza nas do refleksji nad poszczególnymi procedurami. Dodatkowo naukowcy cały czas udoskonalają obecne metody, pracując nad pionierskimi rozwiązaniami, zaspokajając wciąż rosnące wymagania lekarzy oraz pacjentów. Należy tu przede wszystkim wspomnieć o endodoncji, stomatologii cyfrowej czy leczeniu nakładkami, gdzie corocznie pojawia się wiele udoskonaleń, które chcemy przestawić na naszym Kongresie. 

We wtorek 7 września inauguracyjny wykład szóstej edycji Kongresu wygłosi dr n. med. Hubert Gołąbek, który przybliży wskazania praktyczne endodoncji mikrochirurgicznej. Zalety zastosowania bioceramiki w różnych przypadkach endodontycznych omówi prof. dr hab. n. med. Mariusz Lipski. W sesji popołudniowej uczestnicy kongresu będą mieli okazję wysłuchać dwojga ekspertów z Turcji. Prof. Hande Şar Sancaklı wygłosi wykład pt. „Current adhesive cementation protocols – an update on the materials”, a prof. Ali Çekici podejmie temat: „Successful non-surgical periodontal therapy in daily dental practice”.

W drugi dzień Kongresu (piątek 8 września) uczestnicy będą mogli wysłuchać czterech wykładów. Dr hab. n. med. Bartłomiej Górski przedstawi zagadnienie biologicznej regeneracji tkanek przyzębia, a dr Agnieszka Nieścieronek omówi różnorodność rozwiązań stosowanych w implantoprotetyce – od prostych implantacji po zabiegi nawigowane. W części popołudniowej o nowych rozwiązaniach implantologicznych, które pozwalają osiągnąć przewidywalne efekty leczenia, mówić będzie dr Bartosz Mulawa, a dr hab. n. med. Piotr Majewski przybliży konsekwencje ekstrakcji zęba polegające m.in. na zaniku kości wyrostka zębodołowego oraz zmianach w architekturze tkanek miękkich otaczających koronę zęba.

Także w piątek warsztat na temat abrazji powietrznej przeprowadzi dr Paweł Andersz.

Z kolei na sobotę 9 września planowany jest niezwykle interesująco zapowiadający się panel na temat podyplomowego kształcenia w naszym kraju. Dyskusja dotyczyć będzie przede wszystkim kompetencji w leczeniu pacjentów stomatologicznych przez lekarzy dentystów posiadających specjalizację i tych bez specjalizacji w danej dziedzinie stomatologii. 

Aby wciąż udział w Kongresie, niezbędna jest bezpłatna rejestracja online. Zapewnia ona jednocześnie dostęp do odbywających się w tym czasie pozostałych konferencji (VI Kongres Medycyny Estetycznej, Eduasyst, Panel studencki), jak i części targowej Warsaw Dental and Medica Show 2023. Na targach obowiązuje business dress code. 

Więcej szczegółów na temat tego ważnego dla naszego środowiska wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej VI Kongresu Stomatologii.