Bo uśmiech dziecka jest najważniejszy!

Aktualności

Bo uśmiech dziecka jest najważniejszy!

Trwa akcja profilaktyczna enelmed stomatologia oraz portalu Mamy Mamom „Bo uśmiech dziecka jest najważniejszy” pod Honorowym Patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Akcja profilaktyczna enelmed stomatologia pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, organizowana we współpracy z portalem Mamy Mamom (mamymamom.pl), ma na celu zwiększenie świadomości rodziców i dzieci na temat problemu próchnicy w Polsce.

-Wciąż niepokojące statystyki wyraźnie wskazują na liczne zaniedbania w zakresie pielęgnacji zębów, jak i niską świadomość społeczeństwa co do powikłań. Największym zmartwieniem specjalistów i badaczy stomatologów są dzieci w wieku przedszkolnym. Około 50% pięciolatków posiada aż 5 zębów z aktywną próchnicą.

– Dlatego też zdecydowaliśmy się na podjęcie tego ważnego tematu, korzystając z możliwości szerokiego dotarcia jakie daje nam Internet, gdzie każdy rodzic ma szansę anonimowo i za darmo uczestniczyć w spotkaniach ze specjalistami za pośrednictwem webinariów tematycznych. Spora liczba rodziców i opiekunów z powodu niewystarczającej edukacji dotyczącej profilaktyki stomatologicznej, niestety lekceważy liczne ubytki zębów mlecznych, nieświadomie doprowadzając do powikłań zdrowotnych u swojego dziecka – informują organizatorzy akcji.

Profilaktyczna inicjatywa, poprzez konkursy, zabawy a także bloki dyskusyjne ze specjalistami, ma na celu zgromadzenie dzieci i rodziców na stronie i platformie facebook portalu Mamy Mamom oraz aktywne uczestniczenie w zdobywaniu wiedzy.

– Dzięki nieograniczonemu dostępowi do internetu, możemy wspólnie zastanowić się jak polepszyć zatrważające statystyki choroby próchnicowej wśród podopiecznych. Każda forma przekazania cennej wiedzy rodzicom jest warta uwagi, dlatego zachęcamy do śledzenia akcji: „Bo uśmiech dziecka jest najważniejszy !” – zachęcają organizatorzy.

W ramach akcji dorośli i rodzice mogą skorzystać z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych oraz zniżek na konsultacje ortodontyczne, badanie pantomogramem czy pierwsze dwa wypełnienia. Szczegóły akcji dostępne są tutaj: https://promocja.enel.pl/usmiech-dziecka-pts