Konkurs plastyczny PTS z okazji Dnia Dziecka

Aktualności

Konkurs plastyczny PTS z okazji Dnia Dziecka

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, organizator kampanii „Polska mówi #aaa!”, wraz z Partnerami oraz I Ogólnopolskie Stowarzyszenie Publicznych i Niepublicznych  Żłobków i Klubów Dziecięcych, ogłosili konkurs plastyczny z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka (1 czerwca). Nagrody pozwolą zadbać o jedną z najcenniejszych spraw – zdrowy uśmiech dziecka.

Przedmiotem konkursu plastycznego pt. „Zdążyć przed próchnicą z Polska mówi #aaa!” jest przygotowanie pracy promującej zdrowie jamy ustnej dowolną techniką np. : malarstwo, rysunek, wydzieranka, wycinanka, plastelina, forma przestrzenna.

Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie dzieci będący podopiecznymi publicznych i niepublicznych żłobków i klubów dziecięcych, będących jednocześnie członkami I Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Publicznych i Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych. Członkami Stowarzyszenia jest ponad 4 tys. placówek z całego kraju.

Konkurs trwać będzie od 20 maja do 11 czerwca 2021 roku. Prace należy składać do 1 czerwca, w postaci skanu, na adres info@pts.net.pl. Każda placówka może nadesłać maksymalnie trzy prace. O wygranej w Konkursie decydować będzie liczba tzw. „polubień” czyli wejść na ww. profil społecznościowy Polska mówi #aaa! i odznaczenia informacji, o tym, iż dana praca podoba się oglądającemu. Fejsbukowy plebiscyt potrwa od 2 do 9 czerwca.

Prace dzieci oceni jury złożone z przedstawicieli PTS oraz Stowarzyszenia. Co najważniejsze, wszystkie prace będzie można zobaczyć na fejsbukowym profilu „Polska mówi #aaa!”

Zwycięzcą konkursu otrzyma nagrodę w postaci vouchera w wysokości 500 zł na szkolenia organizowane przez Stowarzyszenie oraz dla placówki wyróżnionej drobne nagrody rzeczowe w postaci: – płyt CD, – szczoteczek do mycia zębów, – past do zębów.

– Nie ma wątpliwości, że promocję zdrowia jamy ustnej warto kierować już do najmłodszych. W połączeniu z zabawową formą może to przynieść bardzo pozytywny efekt. Dzieci uczą się jak dbać o jamę ustną, a przy okazji rozwijają umiejętności plastyczne, kreatywność, wrażliwość estetyczną. Jako PTS po raz kolejny pokazujemy, że do serca bierzemy sobie nie tylko sprawy stomatologów, ale także poziom świadomości stomatologicznej Polaków. Cieszymy się, że kampania „Polska mówi #aaa!” może być platformą dla tak wartościowych projektów jak ten konkurs – podkreśla Piotr Flejszar, dyrektor Biura ZG PTS.

– Misją Stowarzyszenia jest stworzenie wspólnoty zrzeszającej instytucje opieki nad dziećmi do trzeciego roku życia (Żłobki, Kluby Dziecięce, Dzienni Opiekunowie) w całym kraju, której celem jest podnoszenie standardów opieki nad małymi dziećmi. Wspieramy kadry w codziennym funkcjonowaniu, pomagamy w podnoszeniu świadomości oddziaływań edukacyjno-wychowawczych, propagujemy dobre praktyki, inspirujemy do działań wszechstronnie stymulujących rozwój psychofizyczny dzieci, a także wspieranie osób i instytucji przyczyniających się do tworzenia nowych miejsc opieki nad dziećmi. Konkurs realizowany wraz z PTS idealnie wpisuje się w misję naszej działalności – podkreśla Robert Wilczek, prezes Zarządu Stowarzyszenia.

Parterami konkursu „Zdążyć przed próchnicą z Polska mówi #aaa!” są: Elmex, MyEcoBrush, Colgate, Elgydium oraz SUNSTAR GUM.