Dentyści pięknie zagrali z WOŚP – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Dentyści pięknie zagrali z WOŚP

6 622 zł – to kwota, którą na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłacą (lub już wpłacili) zwycięzcy aukcji w ramach projektu „PTS gra z WOŚP”.

Idea była spontaniczna i prosta. Siedmiu ekspertów Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego nie dało się długo namawiać do wzięcia udziału w charytatywnyh aukcjach Jurka Owsiaka. Prof. Marzena Dominiak, prof. Ingrid Różyło-Kalinowska, doc. Jolanta Kostrzewa-Janicka, doc. Wojciech Bednarz, dr n. med. Maciej Michalak, dr n. med. Jacek Matys i lek. stom. Jakub Hadzik – przekazali na licytacje coś wyjątkowowego – samych siebie, a dokładnie wiedzę i doświadczenie, które niewątpliwie posiadają.

W kilka chwil, w serwisie Allegro pojawiło się siedem unikalnych aukcji, dedykowanych przede wszystkim lekarzom dentystom, którzy chcieliby nauczyć się czegoś podczas indywidualnych, często całodniowych i bardzo praktycznych spotkań z ekspertami. W puli znalazły się takie tematy jak: komórki macierzyste, nowoczesna diagnostyka, stomatologia laserowa, PRF, szyny relaksacyjne, pokrywanie recesji, autotransplantacja w praktyce.

Efekt był natychmiastowy. Przebijanie ofert zaczęło się od pierwszej chwili pojawienia się aukcji. Dentyści licytowali chętnie i wysoko. Najwięcej emocji (i walki) przyniosła propozycja doc. Wojciecha Bednarza (Periodontologiczny dzień zabiegowy), który obiecał nauczyć zwycięzcę wielu periodontologiczych sztuczek oko w oko. Ostatecznie za spotkanie z wiceperezydentem PTS trzeba było zapłacić ponad 2000 złotych! Emocje były do samego końca, niektóre oferty przebito dwukrotnie zaledwie w ciągu kilku godzin.

To miłe uczucie, gdy możemy pomyśleć, że dentyści – jako grupa – tak aktywnie włączają się w pomaganie.

PTS postara się, aby takie aukcje, stały się dobrą tradycją.