FDI – wydarzenia branży stomatologicznej w Paryżu i Sydney – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

FDI – wydarzenia branży stomatologicznej w Paryżu i Sydney

Wraz z nadejściem jesieni Światowa Federacja Dentystyczna FDI kieruje uwagę organizacji członkowskich, w tym Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego na planowane w kolejnych miesiącach wydarzenia o randze międzynarodowej. 

Kongres Association Dentaire Française

Już za kilka tygodni, w dniach 22−26 listopada, w Paryżu odbędzie się Kongres Francuskiego Towarzystwa Stomatologicznego (ADF). Jako jedno z wiodących wydarzeń w dziedzinie stomatologii i kształcenia ustawicznego na Starym Kontynencie, kongres obejmuje niezwykle bogaty program naukowy. Swoją wiedzą dzielić się będzie łącznie około 400 ekspertów z całego świata, w części targowej odwiedzić będzie można stoiska 350 firm rozlokowanych na 12 700 m² powierzchni wystawienniczej (cztery kondygnacje Palais des Congrès de Paris), a liczbę gości organizatorzy szacują na 25 000. 

Imponująco zapowiadają się międzynarodowe sesje towarzyszące kongresowi. Obejmują one różnorodne dyscypliny, w tym periodontologię (kryteria wyboru metody leczenia recesji dziąsłowych), endodoncję (apeksyfikacja vs rewaskularyzacja, dezynfekcja kanałów korzeniowych), stomatologię zachowawczą (np. biomimetyka), implantologię (diagnostyka i leczenie periimplantitis, przeszczepy kostne a sterowana regeneracja kości), mikrostomatologię, inżynierię tkankową. Organizatorzy przekonują, że ze względu na atrakcyjność i trafność podejmowanych zagadnień, a także ich zgodność z najnowszymi trendami, Kongres Association Dentaire Française to wydarzenie, którego nie można pominąć. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę: https://adfcongres.com/en/

Kongres FDI 2023

Na koniec wiadomość, na którą czekało wielu członków Federacji. Za niespełna rok spotkamy się w największym mieście Antypodów – Sydney! Australia była gospodarzem kongresu FDI także w 2021 roku, ale ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii COVID-19 było to wydarzenie o charakterze wirtualnym. Tym razem, w dniach 24–27 września 2023 roku, ma być już inaczej: będzie to spotkanie nie tylko z wiedzą, nowymi technologiami czy nowatorskimi metodami leczenia, ale także (a może przede wszystkim) z Koleżankami i Kolegami stomatologami z każdego zakątka świata.

Dostępna jest już rejestracja – jej koszt dla studentów stomatologii wynosi 385 dolarów australijskich (AUD), a dla wszystkich pozostałych osób: 770 AUD. Jak podają organizatorzy (FDI oraz Australijskie Towarzystwo Stomatologiczne – ADA), rejestracja zapewnia dostęp do Głównego Programu Naukowego, umożliwia wybór preferowanego miejsca podczas ceremonii otwarcia kongresu, obejmuje torbę delegata dostarczoną do hotelu lub wyznaczonego punktu odbioru, drukowany Katalog Programu i Wystawy, kongresowe publikacje do pobrania i materiały pokrewne, wstęp na Wystawę, a także wsparcie podczas obecności uczestnika w Sydney. Więcej informacji o przyszłorocznym kongresie można znaleźć na stronie: https://events.ozaccom.com.au/world-dental-congress-2023