FDI zaprasza na Kongres Francuskiego Towarzystwa Stomatologicznego (ADF) – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

FDI zaprasza na Kongres Francuskiego Towarzystwa Stomatologicznego (ADF)

Światowa Federacja Stomatologiczna przypomina członkom organizacji zrzeszonych w FDI o zbliżającym się Międzynarodowym Kongresie Francuskiego Towarzystwa Stomatologicznego (Association Dentaire Française; ADF). Wydarzenie to odbędzie się pomiędzy 28 listopada a 2 grudnia tego roku w centrum kongresowym w 17. dzielnicy Paryża. 

Na stronie World Dental Federation napisano: – Wykorzystaj szansę dołączenia do kongresu ADF w „mieście świateł” i zanurz się w doskonałości stomatologii dzięki programowi naukowemu oraz międzynarodowej wystawie Congrès de l’Association Dentaire Française – dorocznego spotkania Francuskiego Towarzystwa Stomatologicznego, które jest wiodącym europejskim wydarzeniem naukowym w stomatologii. 

Jedną z największych zalet kongresu jest połączenie w jednym miejscu rozbudowanego programu naukowego, który obejmuje ponad 100 sesji przygotowanych i prowadzonych przez 400 ekspertów z całego świata, z Międzynarodową Wystawą dostępną w Palais des congrès de Paris. A wszystko to w centrum stolicy Francji – w bliskim sąsiedztwie Łuku Triumfalnego i najsłynniejszej alei Paryża, Champs-Elysées.

Pięciodniowa Konferencja ADF (od wtorku 28 listopada do soboty 2 grudnia) jest zapowiadana jako przełom naukowy. Udział w niej zapewni wszystkim członkom zespołu stomatologicznego praktyczne rozwiązania będące odpowiedzią na wyzwania, przed jakimi stają w swojej codziennej pracy. Program konferencji został przygotowany tak, aby odpowiadać na potrzeby, oczekiwania i wymagania współczesnych dentystów, których praca opiera się na holistycznym podejściu do opieki nad pacjentem. Uczestnicy kongresu będą mogli wziąć udział m.in. w wykładach, kursach mistrzowskich, prezentacjach klinicznych na żywo, sesjach interaktywnych oraz warsztatach praktycznych i warsztatach z sekcji anatomicznej.

Jak co roku, kongresowi ADF towarzyszyć będzie Międzynarodowa Wystawa Stomatologiczna, podczas której swoje produkty, w tym wiele nowości oraz technologicznych nowinek prezentować będzie 320 wystawców z całego świata. Ich oferta dostępna będzie na 12 830 m2 powierzchni wystawienniczej na czterech poziomach Pałacu Kongresowego. Otwarcie Wystawy jest zaplanowane na środę 29 listopada o godzinie 09:00, a jej zamknięcie nastąpi w sobotę 2 grudnia o godzinie 14:00. 

Jak podano na stronie kongresu, wystawę odwiedza każdego roku przynajmniej 25 000 gości z kilkudziesięciu państw świata – lekarze dentyści, asystentki i higienistki stomatologiczne, technicy dentystyczni oraz przedstawiciele firm branży stomatologicznej. Międzynarodowa Wystawa jest dostępna dla wszystkich pracowników służby zdrowia, a wstęp na nią bezpłatny. 

Nie przegap okazji, aby czerpać inspirację, zdobywać wiedzę od ekspertów oraz doskonalić swoje umiejętności. Zarejestruj się już teraz i weź udział w tym wydarzeniu, obowiązkowym dla profesjonalistów z branży stomatologicznej z całego świata! – napisała dr Dorothée Louis-Olszewski, dyrektor naukowa ADF 2023.

Więcej informacji na temat Kongres Francuskiego Towarzystwa Stomatologicznego znaleźć można na stronie internetowej tego wydarzenia.