Gerhard Seeberger gościem specjalnym 3. KUSP!

Aktualności

Gerhard Seeberger gościem specjalnym 3. KUSP!

Dr Gerhard Seebereger, który za kilka tygodni przejmie prezydenturę Światowej Federacji Dentystycznej FDI, będzie gościem specjalnym 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej

Dr Gerhard Seebereger, który za kilka tygodni przejmie prezydenturę Światowej Federacji Dentystycznej FDI, będzie gościem specjalnym 3. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej (CEDE 2019, 19-21 września).

Długo oczekiwaliśmy na potwierdzenie, ale w końcu się udało i możemy to ogłosić! Jedną z pierwszych imprez (a może pierwszą), którą odwiedzi nowy (oficjalne zaprzysiężenie w sierpniu) prezydent największej organizacji stomatologicznej na świecie będzie CEDE i 3. Kongres Unii Stomatologii Polskiej.

Udział doktora Seebergera w KUSP nie jest przypadkowy. Do Poznania został zaproszony w roli eksperta z zakresu endodoncji. Aktualny prezydent-elekt FDI (obecną szefową jest dr Kathryn Kell) weźmie udział w sesji: Stomatologia biologiczna: Netflix vs Evidence Based Dentistry, jako autor głośnej ostatnio „Białej Księgi leczenia endodontycznego/ White paper on endodontic care”, która była zdecydowana reakcją FDI na próby deprecjonowania tej dziedziny stomatologii przez tzw. ruchy antyendodontyczne.

Czytaj więcej: Leczenie endodontyczne szkodzi? FDI reaguje

Dr Gerhard Seebereger, to jedna z najważniejszych postaci w międzynorodowej stomatologii. Niemiec, który związał się z Włochami (Uniwerstet w Cagliari) zarządzał już w swoim życiu m.in. ERO-FDI czy Academy of Dentistry International. Mówi płynnie po niemiecku, włosku, hiszpańsku i angielsku.