Już 25 kwietnia XXI Międzynarodowa Konferencja „Modern view on paediatric dentistry” – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Już 25 kwietnia XXI Międzynarodowa Konferencja „Modern view on paediatric dentistry”

Zapraszamy Państwa do udziału w wydarzeniu o charakterze szkoleniowo-naukowym organizowanym przez Sekcję Stomatologii Dziecięcej Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego przy współudziale Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej (PTSD) oraz Health Sciences University of Hokkaido (Japonia). 

Podczas konferencji pod nazwą „Modern view on paediatric dentistry” poruszona zostanie tematyka nowych technologii materiałowych możliwych do wykorzystania we współczesnej stomatologii dziecięcej oraz podejścia japońskich lekarzy dentystów do wyzwań, jakie niesie za sobą praca z pacjentami w okresie rozwojowym. Wydarzenie to skierowane jest do praktykujących specjalistów stomatologii dziecięcej oraz lekarzy dentystów zainteresowanych zagadnieniami współczesnej pedodoncji.

Konferencja odbędzie się w czwartek 25 kwietnia, a jej rozpoczęcie zostało zaplanowane na godzinę 09:00. Szkolenie będzie miało formę hybrydową: stacjonarnie – w Lublinie – będzie można uczestniczyć w warsztacie, natomiast online udostępnione zostaną wykłady prowadzone w języku angielskim (bez tłumaczenia). Udział w naszym wydarzeniu jest dla uczestników bezpłatny. Ponadto każdy lekarz biorący udział w konferencji otrzyma 4 punkty edukacyjne.

 

Warsztat i wykłady

Warsztat pt. „Zrób to w prosty sposób: porady i wskazówki dotyczące stosowania szklano-hybrydowych i glasjonomerowych materiałów odtwórczych” poprowadzi prof. dr Matteo Basso. Szkolenie to rozpocznie się o godzinie 11:00 w Uniwersyteckim Centrum Stomatologii (Lublin, ul. Chodźki 6). Liczba miejsc wynosi 20; decyduje kolejność zgłoszeń. 

Uczestnicy konferencji będą ponadto mieli możliwość uczestniczenia w dwóch wykładach prezentowanych przez uznanych ekspertów z Włoch i Japonii: 

  • prof. dr Matteo Basso – „Technologie biomimetyczne i bioaktywne: niezbędne rozwiązania dla codziennego sukcesu klinicznego”
  • prof. dr Masato Saitoh – „Współczesna stomatologia dziecięca w Japonii”

 

Wykładowcy konferencji

Prof. dr Matteo Basso DDS, PhD, MSc. – profesor periodontologii i stomatologii minimalnie inwazyjnej na Uniwersytecie w Mediolanie. W 2006 roku uzyskał stopień doktora (praca pt. „Innowacyjne techniki w stomatologii implantologicznej i rehabilitacji jamy ustnej”). Od 2010 roku specjalista z zakresu chirurgii jamy ustnej, w latach 2006–2007 kierownik Wydziału Stomatologii Zachowawczej w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej Instytutu Ortopedycznego Galeazzi w Mediolanie, a od 2008 roku kierownik Centrum Stomatologii Minimalnie Inwazyjnej i Estetycznej (CROMED).

Aktywny członek Europejskiej Organizacji Badań nad Próchnicą (ORCA) oraz TRAP-Group Italy (Tooth Respect and Prevention). Członek-założyciel MI-AB, aktywny członek międzynarodowej grupy Biodentistry.eu oraz IADR.


Prof. dr Masato Saitoh DDS, PhD był w latach 1993–1997 związany z Wydziałem Patologii Uniwersytetu Medycznego w Sapporo, a od 2001 roku jest pracownikiem (obecnie dyrektorem) Wydziału Stomatologii Dziecięcej Uniwersytetu Nauk o Zdrowiu Hokkaido w Tōbetsu. Autor ponad 100 artykułów opublikowanych w naukowych czasopismach stomatologicznych. 

W swoich badaniach prof. Saitoh podejmuje m.in. tematykę komórek nabłonkowych Malasseza, wpływ mineralizacji zachodzącej w macierzy szkliwa na wczesne zmiany próchnicowe, wpływ fenytoiny na odpowiedź wapniową w fibroblastach dziąseł oraz opracowanie nowego mineralnego agregatu trójtlenkowego (MTA) do leczenia miazgi zębów mlecznych i niedojrzałych zębów stałych.

 

Rejestracja

Rejestracji na konferencję można dokonywać pod adresem mailowym: sekretariat.ped@umlub.pl. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, stopień/tytuł naukowy, specjalizację, a także numer prawa wykonywania zawodu. Informacje te są niezbędne do wydania certyfikatu udziału w konferencji, a także przyznania uczestnikowi punktów edukacyjnych. Rejestracja trwa do 24 kwietnia 2024 roku. Link do spotkania online (na platformie ZOOM) uczestnicy otrzymają drogą mailową. 

Honorowy patronat nad XXI Międzynarodową Konferencją Sekcji Stomatologii Dziecięcej PTS objął rektor Uniwersytetu Medycznego w Lublinie prof. dr hab. n. med. Wojciech Załuska. 

Zapraszamy do udziału w konferencji!