Kongres FDI 2023 odbędzie się ponownie w Australii – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Kongres FDI 2023 odbędzie się ponownie w Australii

Za niespełna 200 dni na Antypodach odbędzie się najbliższy Kongres Światowej Federacji Dentystycznej. Hasłem tegorocznego wydarzenia jest Educating for Dental Excellence, czyli „Edukacja dla doskonałości w stomatologii”. Tylko do końca marca można zapewnić sobie udział w tym prestiżowym wydarzeniu w najniższej cenie.

Kongres World Dental Federation odbędzie się pomiędzy 24 a 27 września w Sydney. Największe miasto Australii już po raz czwarty będzie pełniło rolę gospodarza kongresu FDI – poprzednio gościło delegatów w 1973, 2003 oraz 2021 roku, przy czym ostatni kongres, odbywający się w czasie pandemii COVID-19, był wydarzeniem wirtualnym. 

Na stronie internetowej world-dental-congress.org napisano: – Dołącz do lekarzy dentystów z całego świata, ponieważ Światowy Kongres Stomatologiczny FDI, którego gospodarzem jest Australijskie Towarzystwo Stomatologiczne, triumfalnie powraca jako spotkanie twarzą w twarz, odbywające się od niedzieli 24 do środy 27 września 2023 roku.

Niezwykle bogaty, zróżnicowany tematycznie program naukowy tegorocznej edycji kongresu będzie obejmował ponad 200 godzin wykładów i prezentacji prowadzonych przez czołowych przedstawicieli branży stomatologicznej z Australii i całego świata. Warto odnotować, że w gronie wykładowców znalazło się dwoje uznanych praktyków z naszego kraju. Dr hab. n. med., prof. nadzw. Kinga Grzech-Leśniak wygłosi wykłady pt.: „A non-invasive laser application for decementation of prosthetic restorations” oraz „Role of the laser in periodontal treatment: exploring the controversy”. Dwa wykłady przedstawi również dr n. med. Maciej Żarow: „Aesthetic problems connected to root canal treated anterior teeth” oraz „Tooth wear and full mouth rehabilitation with direct composites”.

Na zainteresowanie uczestników z całego świata liczyć będzie mogła także część targowa kongresu. Na powierzchni wystawowej obejmującej 25 000 m2 prezentowane będą najnowsze osiągnięcia technologiczne i wiodące usługi z zakresu stomatologii. Tym samym Kongres FDI 2023 będzie wydarzeniem obowiązkowym dla każdego, kto chce zapoznać się nowymi produktami i trendami w światowej stomatologii.

Warto pamiętać, że równolegle z kongresem obradować będzie Parlament FDI 2023. Jest to organ ustawodawczy, w którym wszystkie stowarzyszenia członkowskie Światowej Federacji Dentystycznej spotykają się, aby dyskutować, zgłaszać wnioski i podejmować decyzje w takich kwestiach jak promocja zdrowia jamy ustnej i polityka stomatologiczna w skali całego globu.

Tylko do końca marca obowiązuje najniższa cena uczestnictwa w kongresie – 770 AUD (lekarze, asysta, higienistki) i 385 AUD (studenci stomatologii). W trakcie trwania kongresu wzrośnie ona – odpowiednio – do 1100 i 550 AUD. Tegoroczne wydarzenie, realizowane ponownie w tradycyjnej formule, odbędzie się w International Convention Centre Sydney (ICC Sydney), położonym w odległości krótkiego spaceru od ścisłego centrum miasta z licznymi restauracjami, galeriami handlowymi, teatrami i największymi atrakcjami (np. słynny gmach Opery w Sydney).

Więcej szczegółów na temat Kongresu FDI 2023 znaleźć można na stronie internetowej: World Dental Congress