Kongres WFLD 2023 we Wrocławiu pod patronatem PTS – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Kongres WFLD 2023 we Wrocławiu pod patronatem PTS

Już w kwietniu stolica Dolnego Śląska będzie gościć uczestników 17. Kongresu Światowej Federacji Stomatologii Laserowej (The World Federation For Laser Dentistry). To jedno z najważniejszych w tym roku wydarzeń branży stomatologicznej w naszym kraju odbędzie się w dniach 14–16 kwietnia w gmachu Wydziału Farmaceutycznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (ul. Borowska 211). Kongres WFLD 2023 został objęty honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. 

Na stronie internetowej wydarzenia czytamy: – Podczas Kongresu będzie można spotkać się z naukowcami i ekspertami stomatologii laserowej z całego świata, a także przedstawicielami biznesu i firm działających w dziedzinie stomatologii. Kongres WFLD to miejsce, w którym dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o pracy z laserami!

Trzy dni kongresowe wypełnią wykłady prowadzone przez 44 najwybitniejszych ekspertów z zakresu zastosowania leserów w stomatologii. Polskę w tym gronie reprezentować będą: dr hab. Kinga Grzech-Leśniak (prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej; PTSL), prof. dr hab. Marzena Dominiak, dr hab. Anna Skurska, dr n. med. Grzegorz Wasiluk, dr Michał Nawrocki oraz dr Wojciech Ryncarz. Dodatkowo podczas Kongresu dla uczestników dostępne będą warsztaty, które pozwolą zdobyć umiejętności praktyczne dotyczące laseroterapii w stomatologii.

To jednak nie wszystko, ponieważ Kongresowi WFLD towarzyszyć będą dwa inne wydarzenia. Pierwszym z nich jest Międzynarodowy Kongres Stomatologii Estetycznej (15–16 kwietnia), podczas którego znakomici specjaliści zaprezentują najnowsze techniki i nowości dostępne w stomatologii estetycznej. Drugie to trwający w tych samych dniach 2. Międzynarodowy Kongres Innowacji w Pracy Asysty i Higienie Stomatologicznej.

Więcej informacji na temat zbliżającego się wydarzenia dostępnych jest na stronie internetowej WFLD 2023. Za pośrednictwem tej witryny można także kupić bilety wstępu na Kongres Światowej Federacji Stomatologii Laserowej.