. Kongres Unii Stomatologii Polskiej (20-22 września, CEDE 2018), to dowód, że stomatologia jest pracą zespołową. Program wydarzenia jest efektem dialogu ekspertów najliczniejszych organizacji naukowych w kraju.
Kongres, pierwszy w Polsce, w takim zakresie zwraca uwagę na potrzeby lekarzy ogólnie praktykujących. Ułatwia pracę tym, którzy leczą dzieci, młodzież, dorosłych, kobiety w ciąży czy seniorów i chcą wiedzieć, czy postępują zgodnie z obowiązującymi standardami jakości i bezpieczeństwa. Wydarzenie łączy nowoczesne procedury endodontyczne, implantologiczne, chirurgiczne z podstawową wiedzą, m.in. o leczeniu mleczaków, diagnostyce nowotworów, zasadach racjonalnej antybiotykoterapii czy fundamentalnych badaniach przyzębia. Prelegenci przekażą uczestnikom wzorcowe recepty na leczenie, oparte na aktualnych, światowych wytycznych. To wszystko we wrześniu w Poznaniu.
Czytaj także: Jesienią nowe rekomendacje dla procedur stomatologicznych
Prof. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego: Postawiliśmy na tematy, które sprawiają najwięcej problemów praktykom. Zaprezentujemy nowe rekomendacje racjonalnej antybiotykoterapii oraz nowe wytyczne leczenia stawu s-ż. Usystematyzujemy wiedzę uczestników o diagnozowaniu nowotworów, leczeniu mleczaków, opiece nad kobietami w ciąży czy bezpieczeństwie profilaktyki fluorkowej. Będziemy dyskutować o dylematach współczesnej implantologii, reagować na wpływ nowych technologii w endodoncji, postaramy się odpowiedzieć na zapotrzebowanie starzejącego się społeczeństwa. Program jest obszerny, warto poświęcić chwilę na lekturę i właściwe zaplanowanie udziału.
Prof. Ingrid Różyło-Kalinowska, przewodnicząca sekcji radiologii szczękowo-twarzowej Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, wiceprezydent PTS, prezydent European Academy of Dentomaxillofacial Radiology: Serdecznie zapraszam do udziału w 2. Kongresie Unii Stomatologii Polskiej, którego celem jest łączenie środowiska stomatologicznego. Idea Kongresu jest mi bardzo bliska. Będąc radiologiem stomatologicznym jestem poniekąd rodzajem łącznika pomiędzy stomatologami, ponieważ w mojej dyscyplinie współpracuję ze wszystkimi specjalizacjami. Z drugiej strony pracuję na pograniczu radiologii lekarskiej, jako że w obrębie części twarzowej czaszki spotykamy również zmiany obecne także w innych częściach organizmu. Stąd idea spotkania w Poznaniu jest mi bardzo bliska i chciałabym, aby było nas tam jak najwięcej!
Dr hab. n. med. Anna Jurczak, prezes Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej: W stomatologii nie brakuje tematów, które są istotne na każdym etapie pracy zawodowej. Leczenie zębów mlecznych, bezpieczeństwo profilaktyki fluorkowej, opieka nad kobietą w ciąży – to problemy z którymi często spotykamy się w gabinecie. Zachęcam do wsłuchania się w wielowymiarową dyskusję ekspertów, zadawania pytań, wyrażania opinii.
Dr n. med. Mariusz Duda, prezydent Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego: W dzisiejszych czasach, kiedy w wielu branżach widać dążenie do coraz węższej specjalizacji, w stomatologii jest inaczej, bo tylko leczenie interdyscyplinarne gwarantuje sukces w naszej pracy. I taki jest właśnie 2. KUSP – wielowymiarowy, zróżnicowany i adresowany do wszystkich członków zespołu praktyki stomatologicznej. Zapraszam na sesję implantologiczną!
Lek. stom. Jerzy Zbożeń, prezes Polskiego Towarzystwa Endodontycznego: Wyjątkowe projekty zawsze opierają się na dialogu i współpracy. Idea integracji naukowej, która przyświeca organizatorom Kongresu, łączy najważniejsze elementy nowoczesnej stomatologii, w tym endodoncji. W jednym czasie, w jednym miejscu spotykają się Ci, którzy aktualne algorytmy leczenia znają doskonale i chcą tą wiedzą podzielić się z innymi. Jak nowoczesne technologie zmieniają endodoncję? Jak radzić sobie z perforacjami? Dlaczego nie warto bać się cyfrowej endoprotetyki? To tylko niektóre z ważnych endodontycznych tematów, o których będziemy mówić w Poznaniu.
Dr n. med. Maciej Michalak, prezes Be Active Dentist: W procesie poszukiwania wiedzy przeważnie kierujemy się własnymi doświadczeniami, intuicją oraz opiniami najbliższych. Idea 2. Kongresu Unii Stomatologii Polskiej daje uczestnikom coś więcej – gwarancję jakości, za którą stoją najważniejsze towarzystwa i organizacje naukowe. Program wydarzenia pozwala na weryfikację posiadanej wiedzy i umiejętności, jak i ich zdobycie.