Aktualności

Olsztyn: konferencja na 100-lecie niepodległości

9-10 listopada br. w Olsztynie odbędzie się konferencja naukowa pt. „Udział lekarzy w walce o Niepodległą”. Jednym w wykładowców wydarzenia jest dr n. med. Jan Rauch, członek Komitetu ds. Działań Charytatywnych i Historii Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Konferencja odbywa się w ramach Trzeciego Spotkania Medyków z Historią. Organizatorami wydarzenia zaplanowanego w 100-lecie odzyskania niepodległości są Warmińsko-Mazurska Izba Lekarska oraz Ośrodek Historii Warmińsko-Mazurskiej Medycyny. Wśród wykładowców konferencji są przedstawiciele Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, Archiwum Państwowego w Olsztynie oraz goście z Polski – m..in. reprezentanci Kujawsko-Pomorskiej Izby Lekarskiej oraz Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

Jeden z wykładów, poświęcony udziałowi lekarzy dentystów oraz całego środowiska dentystycznego w podtrzymywaniu polskości w czasie zaborów oraz w walce o odzyskanie niepodległości, wygłosi dr m. med. Jan Rauch, członek Komitetu ds. Działań Charytatywnych i Historii Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Pełen progam poniżej.