Oral-B wprowadza na rynek magnetyczną szczoteczkę elektryczną

Aktualności

Materiał Partnera: Oral-B wprowadza na rynek magnetyczną szczoteczkę elektryczną

Informacja prasowa: Nowa szczoteczka Oral-B iO jest wyposażona w innowacyjną technologię, która zapewnia użytkownikom wyjątkową czystość oraz niezwykle przyjemne doznania podczas szczotkowania.

20 marca 2021 roku, w Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – Oral-B, pionier w dziedzinie szczoteczek elektrycznych kompatybilnych z aplikacją mobilną oraz lider w zakresie pielęgnacji jamy ustnej, otworzył nowy, bezprecedensowy rozdział w szczotkowaniu zębów, wprowadzając swoją jak dotąd najbardziej zaawansowaną szczoteczkę elektryczną Oral-B iO działającą w technologii magnetycznej.

Oral-B iO stanowi istotny krok naprzód w zapewnieniu odpowiedniej równowagi między skutecznością czyszczenia a ogólnymi wrażeniami użytkownika szczoteczki. Oferuje ona nie tylko udoskonalony sposób działania, ale też przyjemne doznania podczas szczotkowania. Rewolucyjny wewnętrzny i zewnętrzny projekt szczoteczki obejmuje wiele różnych elementów – od motywacyjnych funkcji cyfrowych do niespotykanego wcześniej połączenia ruchów oscylacyjno-rotacyjnych z mikrowibracjami, co pozwala zapewnić delikatne, a przy tym skuteczne czyszczenie. Oral-B iO całkowicie zmienia postrzeganie szczotkowania, ponieważ z „uciążliwego obowiązku“ staje się ono przyjemnym doświadczeniem, które pacjenci pokochają.

„Oral-B zobowiązuje się do ciągłego rozwoju swojej technologii, aby zapewnić doskonałe* efekty czyszczenia, a także do doskonalenia sztuki szczotkowania, aby móc oferować użytkownikom niezwykle przyjemne doznania” – mówi dr n. med. Beata Golan, kierownik ds. naukowych P&G Polska. „Zaprojektowaliśmy na nowo naszą doskonale znaną okrągłą główkę szczoteczki elektrycznej i połączyliśmy ruchy oscylacyjno-rotacyjne z delikatną energią mikrowibracji wykorzystując technologię magnetyczną, aby zapewnić pacjentom wyjątkową czystość, której nie będą mogli się oprzeć”.

Transformacyjny charakter szczoteczki Oral-B iO wiąże się z jej zdolnością do zapewnienia doskonałych* efektów czyszczenia, a jednocześnie wyjątkowo przyjemnych doznań podczas szczotkowania, co zmotywuje pacjentów do lepszego dbania o zęby. Najważniejsze cechy Oral-B iO obejmują:

• Wyjątkową czystość: Doskonale znana okrągła główka szczoteczki Oral-B otacza każdy ząb, a połączenie ruchów oscylacyjno-rotacyjnych z delikatną energią mikrowibracji pozwala szczoteczce gładko przesuwać się z jednego zęba na kolejny, zapewniając skuteczne, a przy tym delikatne czyszczenie, nawet wzdłuż linii dziąseł.

• Optymalizacja nacisku: Nowy inteligentny czujnik siły nacisku w szczoteczce Oral-B iO™ wzmacnia prawidłowe nawyki szczotkowania i chroni dziąsła, zapalając się na zielono, gdy użytkownik szczotkuje zęby z optymalną siłą nacisku, a na czerwono, gdy siła nacisku jest zbyt duża.

• Precyzja: Innowacyjny napęd magnetyczny przenosi energię na końcówkę każdego włókna, czyli tam gdzie jest ona najbardziej potrzebna – dzięki temu szczotkowanie jest wyjątkowo precyzyjne.

Interaktywny wyświetlacz umieszczony w rączce szczoteczki Oral-B iO jest wyposażony w łatwą nawigację po funkcjach szczoteczki oraz dostarcza użytkownikom informacji takich jak: powitanie, wybór trybów szczotkowania, stan naładowania akumulatora, czas szczotkowania czy przypomnienie o wymianie końcówki. Szczoteczka iO dostępna jest w kilku kolorach a jej nowa, elegancka ładowarka magnetyczna, zapewnia pełne i długotrwałe naładowanie szczoteczki zaledwie w trzy godziny.
Szczoteczka Oral-B iO wyposażona jest w sztuczną inteligencję oraz czujniki położenia znajdujące się w rączce. W serii Oral-B iO 9 zastosowano nową technologię monitorowania zębów 3D, która rozpoznaje oczyszczane powierzchnie językowe, policzkowe, podniebienne, wargowe oraz żujące.

Doskonałe działanie Oral-B iO dobrze widać w wynikach ośmiotygodniowego badania klinicznego z ocenami dokonanymi przez niezależnych ekspertów. W tym badaniu – a także w wynikach innych badań klinicznych dotyczących szczoteczek Oral-B z okrągłą główką, jakie były prowadzone na przestrzeni wielu lat – Oral-B iO pozostawiła daleko w tyle szczoteczki manualne, oferując lepsze czyszczenie zębów i dziąseł. W porównaniu ze szczoteczką manualną zapewniła pacjentom:

• Dwa razy więcej usuniętej płytki nazębnej i sześć razy więcej usuniętej płytki nazębnej wzdłuż linii dziąseł
• Poprawę stanu zdrowia dziąseł, a także o 100% zdrowsze dziąsła w zaledwie tydzień.

Nowa Oral-B iO to szczoteczka, którą dentyści i higienistki stomatologiczne mogą rekomendować z pełnym przekonaniem, wiedząc, że ich pacjenci zyskają skuteczne, a przy tym delikatne czyszczenie oraz przyjemne i naprawdę jedyne w swoim rodzaju doznania, które zachęcą ich do szczotkowania zębów dłużej i bardziej efektywnie. W trakcie testowania szczoteczki pacjenci używający aplikacji Oral-B, która jest kompatybilna z Oral-B iO, szczotkowali zęby średnio przez 2 minuty i 27 sekund podczas jednej sesji, w porównaniu z pacjentami używającymi zwykłej szczoteczki manualnej, którzy średnio poświęcali na tę czynność mniej niż minutę.

Pacjenci mogą czuć się pewnie podczas każdej wizyty u stomatologa, wiedząc, że czyszczą zęby szczoteczką, która jest skuteczna i przyjemna w użyciu.

„Innowacyjne rozwiązania Oral-B iO zapewniają pacjentom wyjątkową czystość oraz przyjemne i naprawdę jedyne w swoim rodzaju szczotkowanie, które zachęci ich do dbania o czystsze zęby i zdrowsze dziąsła” – twierdzi dr n. med. Beata Golan, kierownik ds. naukowych P&G Polska. „Stomatolodzy mogą śmiało polecać Oral-B iO, wiedząc, że ich pacjenci będą szczotkować zęby

najdoskonalszą szczoteczką elektryczną Oral-B, która w dodatku jest niezwykle przyjemna w użyciu.”

* w porównaniu ze zwykłą szczoteczką manualną

O Oral-B
Oral-B® to światowy lider na rynku szczoteczek do zębów, którego wartość szacuje się na ponad 5 miliardów dolarów. Marka ta należy do firmy Procter&Gamble i obejmuje szczoteczki manualne oraz elektryczne dla dzieci i dorosłych, irygatory do jamy ustnej, a także produkty do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych, takie jak nić dentystyczna.