Prezydent FDI: wracamy do normalności! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

COVID-19

Prezydent FDI: wracamy do normalności!

Prof. Ihsane Ben Yahya stojąca od września 2021 roku na czele Światowej Federacji Dentystycznej skierowała list do organizacji członkowskich FDI, w którym wyraziła zadowolenie ze stopniowej normalizacji sytuacji w naszym środowisku po szczególnie trudnych doświadczeniach związanych z pandemią COVID-19.

Jak pisze Pani Prezydent, jednym ze zwiastunów powrotu do normalności był Mid-year Meeting – śródroczne spotkanie FDI, które po raz pierwszy po pandemii udało się przeprowadzić w tradycyjnej, niepandemicznej formule. Wydarzenie to odbyło się w dniach 4–9 kwietnia w Genewie. Prof. Ihsane Ben Yahya napisała: Trudno sobie wyobrazić, że minęły już trzy lata od naszego ostatniego osobistego spotkania w 2019 roku. Miałam wielką satysfakcję widząc, jak Rada FDI, komitety oraz zespoły ds. poszczególnych zadań skorzystały z okazji do refleksji i poszerzania swojej wiedzy. Pochwalam ich zaangażowanie i poświęcenie dla FDI oraz ich pasję, aby zapewnić naszym członkom najlepsze narzędzia i zasoby do rozwiązywania najpilniejszych problemów związanych ze zdrowiem jamy ustnej. 

W swoim liście Pani Profesor podziękowała wszystkim, którzy podczas Mid-year Meeting FDI podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem. Wyraziła też żal, że ze względu na utrzymujące się w niektórych krajach ograniczenia w podróżowaniu, nie wszyscy mogli pojawić się osobiście i uczestniczyli w Spotkaniu tylko online (w niektórych przypadkach bardzo wcześnie rano lub późno). 

Pochodząca z Maroka Prezydent FDI w swoim liście podzieliła się także wrażeniami z obchodów 100-lecia GC International – jednej z najbardziej rozpoznawalnych firm branży stomatologicznej. Podczas jubileuszowego sympozjum, które odbyło się 25 kwietnia w Lucernie (Szwajcaria), prof. Ben Yahya mogła osobiście wyrazić uznanie Prezesowi koncernu, Makoto Nakao oraz całemu zespołowi GC. Szefowa FDI napisała: – Byłam zachwycona, mając okazję pogratulować i pochwalić również 3277 współpracowników GC, którzy krok po kroku realizują wizję GC International 2031: „Stać się wiodącą firmą stomatologiczną zaangażowaną w budowanie zdrowego i długowiecznego społeczeństwa”. Pochwalam wysiłki firmy na rzecz rozwoju i poprawy opieki stomatologicznej i jestem dumna ze współpracy FDI z GC International.

Prezydent Ihsane Ben Yahya nawiązała również do informacji o odwołaniu tegorocznego Kongresu Federacji w Mumbaju: – Z ciężkim sercem ogłosiłam, że Światowy Kongres Stomatologiczny FDI 2022 został odwołany. Miło mi jednak poinformować, że Światowy Parlament Stomatologiczny FDI, w tym wszystkie spotkania biznesowe, odbędzie się w Genewie w dniach 19–24 września 2022 roku. Zapraszam do zapoznania się z pełnym programem tego wydarzenia. W przypadku jakichkolwiek pytań, zespół centrali FDI pozostaje do Państwa dyspozycji. Już nie mogę się doczekać ponownego spotkania w Genewie!