Program kongresu FDI 2022 jest już dostępny! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Program kongresu FDI 2022 jest już dostępny!

Zaledwie parę miesięcy temu odbył się poprzedni, wirtualny (ze względu na ograniczenia pandemiczne) kongres FDI w Sydney, a przygotowania do następnej edycji tego wydarzenia idą pełną parą! W ostatnich dniach World Dental Federation udostępniła wstępny program kongresu, który odbędzie się pomiędzy 29 września a 2 października 2022 roku w indyjskim Mumbaju.

We wstępie do 16-stronicowej publikacji organizatorzy napisali: – Wymieniaj się doświadczeniami, weź udział w debatach i ciesz się możliwością nawiązywania kontaktów, aby jak najlepiej wykorzystać tę okazję do poszerzania swojej wiedzy. Podczas kongresu odbędzie się obszerna wystawa branżowa, dzięki której będziesz mógł zapoznać się ze wszystkimi najnowszymi produktami, technologiami i usługami, które wesprą Twoją codzienną praktykę oraz zapewnią najwyższej jakości leczenie i opiekę Twoim pacjentom.

Gospodarzem kongresu z ramienia FDI jest prezydent World Dental Federation prof. Ihsane Ben Yahya. Natomiast stronę indyjską reprezentować będzie dr Ravindar Singh, prezydent Indyjskiego Stowarzyszenia Stomatologicznego, które w bieżącym roku obchodzi 75-lecie swojego istnienia. Siedzibą zarządu Indian Dental Association, jednej z największych na świecie organizacji zrzeszających lekarzy dentystów jest Mumbaj.

Każdy z Państwa może już zapoznać się z międzynarodowym programem naukowym kongresu (prawie 60 wykładów), w którym szczególnie dużo miejsca poświęcono w tym roku stomatologii estetycznej, znieczuleniom w stomatologii, endodoncji, implantologii oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii w stomatologii. Miło nam poinformować, że w gronie mówców znalazła się dr hab. n. med. Kinga Grzech-Leśniak, od 2019 roku członkini Dental Practice Committe FDI (zgłoszona na tę funkcję przez PTS). Pani Doktor, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej, poruszy dwa zagadnienia: „Rola lasera w leczeniu periodontologicznym: kwestie sporne” oraz „Nieinwazyjne użycie lasera w decementacji uzupełnień protetycznych”. Równie obszerny będzie program naukowy przygotowany przez współgospodarzy wydarzenia – indyjskich lekarzy stomatologów.

Wiele miejsca w programie poświęcono możliwości nadsyłania przez lekarzy dentystów abstraktów swoich wystąpień kongresowych. Czasu jest jednak coraz mniej – gotowość podzielenia się swoją wiedzą z kolegami po fachu z całego świata można zgłaszać przez kolejne 10 tygodni – do dnia 17 kwietnia.

Światowa Federacja Dentystyczna cały czas podtrzymuje nadzieje, że drugi w historii kongres odbywający się w Indiach uda się przeprowadzić w formule stacjonarnej – zgodnie z przyjętym hasłem kongresu: „Spotkajmy się ponownie i odbudujmy stomatologię w mieście marzeń” (ang. Reunite and Rebuild Dentistry in the City of Dreams).

Udział lekarza dentysty w kongresie wiąże się z opłatą rejestracyjną, która dla gości z zagranicy wynosi obecnie 550 USD. Przekroczenie granicy Indii wymaga posiadania wizy, jednak w przypadku obywateli Polski wystarczy uzyskanie e-wizy, która uprawnia do pobytu na terenie republiki przez 180 dni. Polskie Linie Lotnicze LOT utrzymują stałe połączenie z Warszawy do stolicy kraju – New Delhi (lot trwa około 7 godzin), skąd samolotami różnych linii można bez problemu dostać się do Mumbaju (imponująca liczba 130 lotów łączących obydwa miasta każdego dnia!). Dobrą, także cenowo, alternatywą może być lot do Mumbaju z któregoś z największych hubów w Europie, przede wszystkim Londynu, Frankfurtu lub Amsterdamu.

Więcej informacji na stronie www.world-dental-congress.org.