Różne techniki, jeden cel. Festiwal Kości za nami – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Różne techniki, jeden cel. Festiwal Kości za nami

Spotkania z cenionymi praktykami z Polski i zza granicy, liczne dyskusje dotyczące najróżniejszych technik stosowanych w implantologii oraz uroczysta gala, będąca okazją do nie mniej istotnych dyskusji nieformalnych, podczas której z recitalem wystąpił José Torres – tak wyglądały zakończone w sobotę Wrocławskie Dni Implantologii.

Przy tej okazji po raz pierwszy zakończono w Polsce też dwuletni cykl studiów Master Of Implantology. Absolwenci odebrali tytuły. Jednocześnie zainaugurowano kolejny cykl tych cenionych studiów implantologicznych dla lekarzy.

Podczas wykładów na głównej auli doświadczeni implantolodzy dyskytowali o różnych technikach, materiałach i metodach, służących odbudowie kości. Hasłem przewodnim tegorocznych WDI był bowiem „Festiwal Kości”. – Ale nie zabrakło też nowoczesnego spojrzenia, związanego ze stomatologią cyfrową, na całkokształt leczenia, czyli jak tę perfekcyjnie wypracowaną strukturę przełożyć na piękny uśmiech pacjenta – mówi prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Z wykładami podczas kongresu wystąpili m.in. prof. dr hab. n. med. Marzena Dominiak, prof. dr hab. n. med. Tomasz Gedrange, dr n. med. Bartosz Cerkaski, lek. dent. Leszek Bury, dr Marcel Firlej. Listę polskich wykładowców zamyka dr hab. n. med. Piotr Majewski, od 2004 roku Kierownik Pracowni Implantologii Instytutu Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Kierownik CEIA – Środkowoeuropejskiego Ośrodka Implantologicznego – Central European Implant Academy.

Festiwal Kości to fantastyczny pomysł na temat konferencji. Jest tak wiele różnych technik, między którymi lekarze dentyści wybierają tę najwłaściwszą. Warto o tym rozmawiać, dyskutować – mówi dr Piotr Majewski, który drugiego dnia konferencji przeprowadził wykład pt. „Regeneracja czy augmentacja? Aspekty biologiczne i kliniczne rekonstrukcji ubytków kostnych”.

Do Wrocławia przyjechali także międzynarodowi wykładowcy z różnych stron Europy – dr Thomas Hanser z Niemiec, prof. Itzhak Binderman, dr Luis Ripoll, dr Paolo Casentini.

Na Festiwalu Kości nie mogło oczywiście zabraknąć odpowiednich eksponatów – kości. Niezwykłą prezentację przygotował dla uczestników dr hab. Michał Staszczak, prorektor ds. współpracy z zagranicą i promocji Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – były odlewy z brązu, aluminium i żeliwa.

Trzeba dodać, że konferencja ta została ujęta w programie projektów edukacyjnych rekomendowanych przez Światową Federację Dentystyczną FDI.  W spotkaniu wzięła udział duża grup partnerów Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego – na licznych stoiskach firm z branży stomatologicznej goście konferencji mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami z dziedziny implantologii i nie tylko.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Partnerom i Wykładowcom za udział w wydarzeniu i ogromne zaangażowanie! Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości i przełoży się na jeszcze bardziej efektywną praktykę stomatologiczną!