Trwają Wrocławskie Dni Implantologii – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Trwają Wrocławskie Dni Implantologii

We Wrocławiu rozpoczęły się dziś Wrocławskie Dni Implantologii. To duża, międzynarodowa konferencja naukowa, odbywająca się od ponad dekady. Trzeba podkreślić, że  tegoroczna edycja WDI – odbywająca się pod hasłem „Festiwal Kości”, została ujęta w programie projektów edukacyjnych rekomendowanych przez Światową Federację Dentystyczną FDI.

Pierwszego dnia konferencji, oficjalnie otwartej przez prof. dr hab. n. med. Marzenę Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, uczestnicy wysłuchali wykładów dotyczących m.in. osteodensyfikacji. Wykładowcy (dziś głównie zza granicy) kładli nacisk na postępowanie kliniczne i zrozumienie czynników biologicznych, wpływających na długoterminową stabilność tkanek twardych i miękkich. Był też wykład dotyczący małoinwazyjnego leczenia multidyscyplinarnego z zastosowaniem rozwiązań Invisalign Go. Wykład otwierający konferencję wygłosił … pisarz i filolog klasyczny, Marek Krajewski. Przybliżył literacką historię Wrocławia – miasta gospodarza tej konferencji. Dzień zakończy natomiast oficjalna gala i koncert Jose Torresa.

Przed wykładami uczestnicy konferencji mogli wziąć udział w warsztatach, dotyczących m.in. autotransplantacji oraz zaawansowanych technik z zastosowaniem kości autogennej w regeneracji trójwymiarowych ubytków kostnych.

– Festiwal Kości to fantastyczny pomysł na temat konferencji. Jest tak wiele różnych technik, między którymi lekarze dentyści wybierają tę najwłaściwszą. Warto o tym rozmawiać, dyskutować – mówi dr hab. n. med. Piotr Majewski, który drugiego dnia konferencji, w sobotę, przeprowadzi wykład pt. „Regeneracja czy augmentacja? Aspekty biologiczne i kliniczne rekonstrukcji ubytków kostnych”.

– Widać, że nasi wykładowcy i uczestnicy cieszą się z możliwości spotkania stacjonarnego, a nie w formie zdalnej. Mamy konferencję na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym. Co więcej, nasi goście mają okazję spotkać się z najnowszymi produktami i rozwiązaniami na stoiskach partnerów konferencji – mówił nam we Wrocławiu Piotr Flejszar, dyrektor biura Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

W sobotę drugi dzień konferencji – szczegółowy program znajdą Państwo TUTAJ – https://festiwalkosci.pl/