Tylko do 30 kwietnia 2022 można składać podania o przyjęcia na studia podyplomowe drugiej edycji European Master Degree in Oral Implantology na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Rekrutacja kandydatów odbędzie się podczas Kongeresu „Wrocławskie Dni Implantologii”, który zaplanowany jest w dniach 3-4 czerwca 2022 w hotelu Hilton we Wrocławiu
European Master Degree in Oral Implantology, to podyplomowe studia implantoprotetyczne dla średniozaawansowanych lekarzy z przewagą chirurgii stomatologicznej w programie nauczania. Organizatorzy: UM Wrocław oraz PTS, w premierowej edycji studiów chcą przyjąć ok. 14 osób.
Warunkiem rozpatrzenia wniosku aplikacyjnego jest zarejestrowanie się jako członek PTS na stronie www.pts-app.pl, złożenie aplikacji rejestracyjnej poprzez formularz online, uiszczenie opłaty rejestracyjnej oraz przesłanie wskazanych dokumentów we wniosku elektronicznym.
European Master Degree in Oral Implantology, który będzie realizowany przez Polskie Towarzystwo Stomatologiczne wraz z Uniwersytetem Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, to z pewnością nie jest propozycja dla początkujących lekarzy. Od kandydatów oczekiwane są: średniozaawansowane doświadczenie i umiejętności z zakresu chirurgii stomatologicznej, periodontologii i implantologii stomatologicznej. Formuła prezentacji własnego dorobku jest aktualnie precyzowana, ale z pewnością, w rekrutacji znaczenie będą miały udokumentowane umiejętności. Kandydaci na studentów powinni znać język angielski na poziomie co najmniej B2. Zajęcia prowadzone w języku angielskim, a takie też się pojawią, nie będą tłumaczone. Należy wyraźnie podkreślić: dominującą dziedziną „mastera” jest chirurgia stomatologiczna (protetyka będzie stanowić ok. 20 proc. programu nauczania)
„Master” posiada cztery filary edukacyjne w postaci ośrodków akademickich we Wrocławiu, Krakowie, Białymstoku i Gdańsku. Trzon wykładowców będą stanowić zespół w składzie: prof. Marzena Dominiak, dr hab. Jan Pietruski, prof. Małgorzata Pietruska, prof. Piotr Majewski oraz dr n. med. Adam Ziemlewski. Oczywiście twórcy polskiego „mastera” nie są w stanie poprowadzić wszystkich modułów, dlatego lista nazwisk jest dużo dłuższa. Wykładowcami, w charakterze gości specjalnych, będą również najwybitniejsi praktycy z zagranicy.
European Master Degree in Oral Implantology będzie składał się z 10 modułów. Jeden moduł to jeden „weekend”. Nauka zacznie się w piątek rano i zakończy w niedzielę popołudniu.
Lista umiejętności, które zdobędzie student „Mastera” jest bardzo długa. Skrótowo wymienimy tylko niektóre z tematów poruszanych w ramach konkretnych modułów: Podstawy implantoprotetyki: podstawy anatomiczne i biologiczne; czynniki warunkujące osteointegrację; wskazania i przeciwwskazania do implantacji; typologia implantów; diagnostyka radiologiczna w implantologii, zasady planowania z uwzględnieniem prostheticdrivenimplantology w oparciu o trójwymiarowe pozycjonowanie implantu (wax-up, mock-up, relacja międzywyrostkowa, diagnostyka fotograficzna i DSD) Regeneracja tkanki twardej: techniki augmentacyjne: podniesienie dna zatoki szczękowej, procedury zachowania wyrostka zębodołowego, bloki kostne/sterowana regeneracja kości, piezochirurgia, zastosowanie laserów w chirurgii. Zarządzanie tkankami miękkimi: mikrochirurgia periodontologiczno-implantologiczna,przygotowanie tkanek miękkich do leczenia implantologicznego, techniki odsłaniania implantów, leczenie patologii tkanek miękkich, w tym recesji dziąsła wokół implantów. Zabiegi implantacji: ogólne zasady dotyczące planowania z uwzględnieniem estetyki i funkcji w zależności od rodzaju braków zębowych Kurs specjalistyczny:kurs na mrożonych preparatach ludzkich, obowiązkowy.
Wymagane dokumenty:
- Dyplom ukończenia studiów i specjalizacji (jeśli posiada) – (proszę umieścić na pierwszej stronie zgłoszenia)
- PWZ – (proszę uzupełnić jeśli nie został uzupełniony podczas zakładania konta w aplikacji PTS na pierwszej stronie zgłoszenia)
- Dowód posiadania co najmniej 5 letniego doświadczenia zawodowego – (proszę zawrzeć w kroku 1 CV)
- Certyfikat znajomość języka lub pisemne oświadczenie kandydata o znajomości języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 – (proszę opisać w kroku 3 lub umieścić certyfikat ukończenia kursu w kroku 3)
- List Motywacyjny – (proszę wpisać lub umieścić plik w kroku 2)
- Życiorys zawodowy CV – (ukończone kursy i szkolenia, certyfikaty) – (proszę wpisać lub umieścić w kroku 1)
- Zdjęcie paszportowe – (proszę umieścić na głównej stronie zgłoszenia)
- Dwa listy polecające (od mentora, profesora lub pracodawcy – min. 2) – (proszę umieścić w kroku 3)
Terminy:
- Składanie wniosków i opłata rejestracyjna wyłącznie przez aplikację PTS od 01.02.2022 do 31.04.2022
- Rozmowy kwalifikacyjne przed komisją PTS – czerwiec 2022
- Zawiadomienie zakwalifikowanych uczestników i wezwanie do złożenia dokumentów w dziekanacie UMED – czerwiec 2022
- Złożenie dokumentów na UMED oraz uiszczenie opłat zgodnie wymogami UMED – wrzesień 2022
Link rejestracyjny do aplikacji PTS –> PTS-APP