Śląsk Wrocław partnerem, bramkarz Ambasadorem, dentobus dla kibiców

Aktualności

Śląsk Wrocław partnerem, bramkarz Ambasadorem, dentobus pod stadionem

Śląsk Wrocław partnerem, bramkarz Ambasadorem, dentobus pod stadionem

W najbliższej kolejce piłkarskiej Ekstraklasy (8 marca) Śląsk Wrocław zmierzy się na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok. Zawodników obu klubów na boisko wyprowadzą dzieci ubrane w koszulki z logotypami Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej i kampanii „Polska mówi #aaa”. Oficjalnym Ambasadorem kampanii został bramkarz Jakub Słowik. Przed meczem kibice będą mogli zrobić bezpłatny przegląd jamy ustnej w dentobusie, który zaparkuje na terenie stadionu.

Na propozycję wykorzystnia meczu Śląsk – Jagiellonia do promocji Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca), klub zareagował właściwie natychmiastowo. Śląsk i PTS połączył nie tylko Wrocław, gdzie siedzibę ma Zarząd Główny. Okazuje się, że od pewnego czasu WKS i PTS w komunikacji wykorzystują hasztag #odnowa, podkreślając tym samym metamorfozę działalności i nową jakość. Zaraz, zaraz, ale dlaczego 8 marca? Powód jest prosty. Następne dwa mecze piłkarze Śląska grają na wyjeździe.

Co wydarzy się na i pod stadionem? Na dwie godziny prze rozpoczęciem meczu, na terenie Stadionu Miejskiego zaparkuje dentobus, którego operatorem jest Zakład Opieki Zdrowotnej w Kłodzku. Jego załoga, aż do pierwszego gwizdka sędziego będzie oczekiwać na kibiców, gotrowych bezpłatnie sprawdzić stan zdrowia jamy ustnej i zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki i higieny. Do dyspozycji fanów będą nie tylko stomatolodzy, ale również higienistki stomatologiczne.

Następnie, stomatologicznych akcentów należy wypatrywać w tunelu, w którym gromadzą się piłkarze, tuż przed wejściem na murawę. Dzieci, które wyprowadzą zawodników obu klubów będą ubrane w koszulki z logotypami Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej oraz kampanii „Polska mówi #aaa!”. Mamy nadzieję, że kamery stacji Canal+, która przeprowadzi transmisję na żywo z tego spotkania dokładnie to zarejestrują (będzie tam również nasza kamera!). W promocji przedsięwzięcia pomoże również spiker, który opowie kibicom o projekcie. Wszystkiemu, z wysokości trybun, przyglądać będzie silna reprezentacja Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Niech wygra lepszy, ale – nie ma co ukrywać – trzymamy kciuki za Śląsk, a w szczególności kibicujemy bramkarzowi Jakubowi Słowikowi, który zgodził się zostać Ambasadorem Kampanii „Polska mówi #aaa!”.

– Cieszę, że zostałem ambasadorem akcji „Polska mówi #aaa”. Zachęcam wszystkich do codziennego dbania o higienę jamy ustnej oraz do regularnych odwiedzin gabinetów stomatologicznych. Naprawdę, nie ma się czego bać, taka wizyta to sama przyjemność – mówi z uśmiechem Jakub Słowik, bramkarz Śląska Wrocław.

Jakub Słowik Ambasadorem kampaniiWarto wspomnieć, że w ramach meczu klub organizuje kolejną edycję akcji „Dzieci na stadionie”. Zorganizowane grupy (m.in. szkoły, akademie piłkarskie, kluby, placówki wychowawczo-edukacyjne) bezpłatnie zasiądą na trybunie „D”. Jako organizatorzy akcji, która podkreśla znaczenie zdrowia jamy ustnej wśród najmłodszych, cieszymy się z tego faktu podwójnie.