Aktualności

Wolontariat w Kenii – dentyści poszukiwani

Wolontariat w Kenii – dentyści poszukiwani

Stowarzyszenie „Leczymy z Misją” poszukuje lekarzy dentystów, którzy chcieliby wesprzeć kolejną edycję wolontariatu stomatologicznego w Kenii. Projekt został objęty Honorowym Patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Stowarzyszenie Leczymy z Misją od lat skupia się na niesieniu pomocy w kenijskich szpitalach misyjnych. Największym problemem opieki medycznej w tym kraju jest niewystarczająca ilość wykwalifikowanego personelu medycznego połączona z brakiem odpowiedniego sprzętu oraz leków. Opieka specjalistyczna poza stolicą kraju praktycznie nie istnieje, a liczba lekarzy w przeliczeniu na mieszkańca jest 11-krotnie niższa niż w Polsce.

– Szpitale misyjne, z którymi współpracujemy, położone są z dala od dużych ośrodków miejskich i bardzo często są jedynymi placówkami, w których okoliczni mieszkańcy mogą szukać pomocy. To właśnie od jakości obecnego tam sprzętu oraz umiejętności lekarzy zależą losy tysięcy pacjentów. Z tego powodu na wsparciu tych szpitali skupiamy się najbardziej – podkreślają inicjatorzy projektu, wywodzący się z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

W tym roku Stowarzyszenie poszukuje lekarzy dentystów zainteresowanych udzieleniem wsparcia merytorycznego oraz praktycznego podczas realizacji projektu, w zakresie pomocy stomatologicznej.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w tegorocznej edycji projektu prosimy o kontakt mailowy: dominika.wawrzynek@poczta.onet.pl lub telefoniczny pod numerem 607 373 589.