Bilety na Festiwal Kości we Wrocławiu (WDI) są już dostępne! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Bilety na Festiwal Kości we Wrocławiu (WDI) są już dostępne!

Po dwóch latach ograniczeń wymuszonych przez pandemię zbliża się kolejna okazja na spotkanie z kolegami po fachu, a zarazem nabycie wiedzy przekazywanej przez najbardziej uznanych wykładowców z kraju i zagranicy. A jest nią Festiwal Kości, kolejna edycja Wrocławskich Dni Implantologii, o którym wspominaliśmy już na stronie PTS. Dziś wracamy do tego tematu, ponieważ rozpoczęła się sprzedaż biletów na to ważne dla wielu stomatologów praktyków wydarzenie.

Wrocławskie Dni Implantologii na stałe zapisały się w kalendarzu najbardziej prestiżowych wydarzeń edukacyjnych w naszym środowisku. Już od lat są płaszczyzną spotkań pasjonatów implantoprotetyki – lekarzy, którzy są gotowi na poszerzenie swoich umiejętności praktycznych w tej dynamicznie rozwijającej się dziedzinie stomatologii.

Tegoroczną konferencję otworzy – nietypowo – wykład cenionego pisarza Marka Krajewskiego, nierozerwalnie związanego z Wrocławiem poprzez miejsce urodzenia i tematykę twórczości. W pierwszej medycznej prezentacji dr Thomas Hanser (Niemcy) będzie mówił o symbiozie tkanek twardych i miękkich, tak ważnej dla długoterminowego sukcesu leczenia implantologicznego. Problematykę małoinwazyjnej terapii multidyscyplinarnej przy zastosowaniu systemu Invisalign Go przybliży uczestnikom dr Luis Ripoll (Hiszpania). Natomiast po wykładzie dr. Marcela Firleja zamykającym pierwszy dzień konferencji, uczestnicy Festiwalu Kości będą mieli okazję posłuchać muzycznego gościa wieczoru – związanego od wielu lat z Polską kubańskiego muzyka Jose Torresa.

Nie mniej interesująco zapowiada się drugi dzień konferencji. Sobotnią sesję rozpocznie prof. Itzhak Binderman (Izrael/USA) wykładem na temat nowatorskich koncepcji regeneracji kości w stomatologii. Wspólny wykład dotyczący rekonstrukcja kości w kontekście ortodoncji poprowadzą prof. Marzena Dominiak i prof. Tomasz Gedrange. Tematykę rekonstrukcji ubytków kostnych przy użyciu dostępnych procedur poruszy dr hab. Piotr Majewski, a prof. Marzena Dominiak podejmie zagadnienie diagnostyki i leczenia periimplantitis przy zastosowaniu nowoczesnych procedur terapeutycznych. Zamykająca konferencję prezentacja dr. Bartosza Cerkaskiego przybliży tajniki cyfrowej implantoprotetyki pełnołukowej.

Ponadto w piątek, 3 czerwca będzie można wziąć udział w dodatkowo płatnym warsztacie prowadzonym (w języku angielskim) przez dr. Thomasa Hansera. Przedstawione w nim będą zaawansowane techniki lecznicze z zastosowaniem kości autogennej w regeneracji trójwymiarowych ubytków kostnych oraz procedurze sinus lift. Konferencyjne wykłady gości zagranicznych będą tłumaczone symultanicznie na język polski.

Członkowie Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego mogą skorzystać z bonifikaty przy zakupie biletu na nasze wydarzenie. Konferencja odbędzie się w Hotelu DoubleTree by Hilton Wrocław, położonym w sąsiedztwie starego miasta. Zapraszamy!

Pełny program Festiwalu Kości, biogramy wykładowców, a także formularz zakupu biletów można znaleźć na stronie internetowej festiwalkosci.pl.