COVID-19 vs. marcowe aktywności PTS (zmiana terminów)

Aktualności

COVID-19 vs. marcowe aktywności PTS

W związku z doniesieniami dotyczącymi rozwoju infekcji COVID-19 na świecie oraz potwierdzonym przypadkiem choroby w kraju, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne postanowiło ograniczyć aktywności zaplanowane na najbliższe tygodnie.

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej (20 marca)

Z przyczyn wspomnianych wyżej Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej, organizatorzy projektu „Zdążyć przed próchnicą”, towarzyszącego tegorocznym obchodom ŚDZJU i kampanii „Polska mówi #aaa!” przekładają (termin jest ustalany) planowane na 20 i 21 marca bezpłatne przeglądy stomatologiczne dla rodziców w ciąży, które miały odbyć się w galeriach handlowych w całym kraju. Biorąc pod uwagę zalecenia międzynarodowych oraz krajowych organizacji, zapraszanie ciężarnych do centrów handlowych, które niewątpliwie są dużymi skupiskami ludzi, jest aktualnie ryzykowne i wbrew rekomendacjom.

Informujemy jednocześnie, że pozostałe inicjatywy informacyjno-edukacyjne związane z krajowymi obchodami Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej będą realizowane zgodnie z planem.

Posiedzenia PTS

Na inny termin przesunięte zostało posiedzenie Prezydium Zarządu Głównego PTS i posiedzenie Zarządu Głównego PTS, które zaplanowane były na ostatni weekend marca w Jachrance k. Warszawy. Decyzja jest spójna z zaleceniem Głównego Inspektora Sanitarnego, który, mając na uwadze kluczową rolę profesjonalistów medycznych w prewencji szerzenia się zakażeń, rekomenduje odwołanie wszystkich konferencji i wydarzeń branżowych z udziałem osób wykonujących zawody medyczne.