AKADEMIA PTS: współpraca idealna lekarza, higienistki i pacjenta

Aktualności

AKADEMIA PTS: współpraca idealna lekarza, higienistki i pacjenta

Tajemnice idealnej współpracy pomiędzy lekarzem dentystą, higienistką stomatologiczną i pacjentem będą tematem kolejnego cyklu szkoleń w ramach Akademii PTS. Tym razem, organizatorem projektu jest Sekcja Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS, a Partnerami: EMS, Swiss Dental Academy oraz Pierre Fabre Oral Care. Szkolenia odbędą się aż w pięciu miastach.

Wrocław, Gdańsk, Warszawa, Łódź i Kraków będą gospodarzami szkoleń w ramach Akademii PTS „Współpraca idealna: lekarz – higienistka – pacjent”. Wszystkie wydarzenia odbędą się od marca do maja br. (szczegóły na grafice poniżej). Prowadzącymi szkolenia będą: dr n. med. Anna Skurska oraz dypl. hig. Magdalena Michałowska.

– Z pewnością jest to szkolenie dla każdego z członków zespołu stomatologicznego. Podczas spotkań będziemy prezentować praktyczne rozwiązania i korzyści z terapii zapalenia przyzębia na bazie długoletnich doświadczeń pomiędzy pacjentem i gabinetem. Zostaną także przedstawione i omówione metody postępowania terapeutycznego oraz schemat nowoczesnej wizyty higienizacyjnej. Nie zapominamy również o ekonomii w profilaktyce. Z pewnością warto zainteresować się tym projektem edukacyjnym – zachęcają autorzy cyklu szkoleń.

Z warunków uczestnictwa zadowoleni będą przede wszystkim członkowie PTS, ponieważ dla nich szkolenia są bezpłatne. Dla niezrzeszonych opłata wynosi 50 zł brutto (jedno szkolenie). Wyjątkiem jest szkolenie we Wrocławiu, które jest bezpłatne dla wszystkich (info niżej).

UWAGA: zapisy na pierwsze szkolenie, które odbędzie się we Wrocławiu 28 marca 2020 roku realizowane są przez stronę internetową Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w konferencji proszone są o wstępne zgłoszenie zamiaru uczestnictwa, które nie ma charakteru wiążącego. Zgłoszenia pisemne należy kierować do Komisji Kształcenia DRL: komisjaksztalcenia@dilnet.wroc.pl lub telefoniczne pod numerem: 71/79-88-068.

Na kolejne szkolenia zapisy będą odbywać się przez aplikację mobilną PTS, ze specjalnym modułem dla niezrzeszonych.

Przypomnijmy, pierwsza edycja Akademii PTS poświęcona była nowoczesnej diagnostyce stomatologicznej. Partnerem projektu „Cyfrowy gabinet. Od skanowania poprzez CAD/CAM do tomografii CBCT w gabinecie” była firma Optident.

 Czytaj także:

Sekcja Profilaktyki i Promocji PTS już działa

Sekcja Profilaktyki i Promocji Zdrowia PTS – zarząd wybrany

Sekcja Profilaktyki i Promocji Zdrowia: program pierwszego zebrania