Jak prawidłowo czyścić szczoteczkę soniczną Philips Sonicare aby służyła Tobie i Twoim Pacjentom jak najdłużej ? – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Materiał Partnera

Jak prawidłowo czyścić szczoteczkę soniczną Philips Sonicare aby służyła Tobie i Twoim Pacjentom jak najdłużej ?

Materiał Promocyjny Partnera!

Jak codziennie dbać o szczoteczkę soniczną?

 

Szczoteczka soniczna Philips Sonicare to inwestycja na lata, jednak aby faktycznie cieszyć się sprawnym i dobrze działającym urządzeniem przez długi czas, trzeba o nie dbać codziennie. Jak wygląda prawidłowa rutyna niezbędna do zachowania sprawności szczoteczki sonicznej? 

 

  • po każdym szczotkowaniu zdejmujemy końcówkę szczoteczki,

 

  • myjemy końcówkę i szczoteczkę – każdą część oddzielnie – pod bieżącą ciepłą wodą,

 

  • osobno obie części pozostawiamy na ręczniku do osuszenia,

 

  • dokładnie przecieramy szczoteczkę ręcznikiem (rękojeść i okolice wokół trzpienia),

 

  • gdy urządzenie jest całkowicie suche, nakładamy końcówkę na rękojeść   i jeśli jest taka konieczność, odstawiamy szczoteczkę do ładowania. 

 

Jeśli szczoteczka soniczna nie będzie  systematycznie czyszczona  i osuszana , wokół metalowego trzpienia, na który nakładamy końcówkę, powstawać zacznie warstwa zaschniętej pasty do zębów, z czasem zaś może pojawić się pleśń i grzyb. To nie tylko problem estetyczny, to też siedlisko bakterii i innych szkodliwych drobnoustrojów, które przy każdym myciu zębów będą miały łatwy dostęp do jamy ustnej. Zaniedbana i niepoprawnie konserwowana szczoteczka może się też po prostu zepsuć. 

Należy również pamiętać, że prawidłowe używanie szczoteczki sonicznej to ważny element dbania o jej dobry stan! Czego nie lubi Twoja szczoteczka soniczna Philips Sonicare?

 

  • Zbyt mocnego przyciskania do zębów– szorując zbyt mocno nie będziemy myć dokładniej, tylko mniej delikatnie dla dziąseł i szkliwa, skracając przy tym życie końcówki szczoteczki i ryzykując uszkodzenie mechaniczne samej rękojeści.

 

  • Zbyt dużej ilości pasty do zębów– do wyczyszczenia zębów wystarczy niewielka ilość pasty. Więcej pasty to więcej piany, która spłynie na uchwyt szczoteczki. 

 

Jak widać, najłatwiej o błąd w użytkowaniu szczoteczki do zębów, kiedy zależy nam na dokładnym czyszczeniu. Większość pacjentów  nakłada sobie za dużo pasty, często też szoruje zbyt mocno.

 

Końcówki szczoteczek sonicznych – co musisz o nich wiedzieć?

 

Dokładne i regularne mycie to sposób na zdrowe zęby, jednak nawet najlepsza szczoteczka soniczna nie zapewni nam tego, jeśli będziemy zbyt rzadko zmieniali końcówki. Z czasem włókno końcówki się zużywa i nie jest w stanie zapewnić najlepszych efektów czyszczenia.

Jak często trzeba zmieniać końcówkę szczoteczki sonicznej?

 

Zalecana się wymianę co trzy miesiące, a szczoteczka soniczna Philip Sonicare przypomina o tym za pomocą lampki na uchwycie.. Co ważne, wszystkie końcówki do szczoteczki Philips Sonicare współpracują z każdym modelem szczoteczki tej marki.