Jubileusz PTS: muzyka, integracja i pomoc! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Jubileusz PTS: muzyka, integracja i pomoc!

Zwieńczeniem pierwszego dnia obchodów 70-lecia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w Łodzi był koncert Andrzeja Piasecznego, wokalisty obecnego na krajowym rynku muzycznym od niemal trzech dekad. Następnie przeprowadzono aukcję porcelanowych modeli zębów, a pozyskane w ten sposób środki zostaną przekazane na leczenie stomatologiczne najmłodszych pacjentów.

Gwiazdą wieczoru był Andrzej Piaseczny, ceniony wokalista, autor tekstów, juror muzycznych i tanecznych talent show, aktor („Złotopolscy”). Karierę muzyczną Piaseczny rozpoczął w 1992 r. jako frontman kieleckiej formacji Mafia. Jeszcze większą rozpoznawalność przyniosła mu współpraca z kompozytorem i byłym saksofonistą De Mono – Robertem Chojnackim. W 1996 r. Piaseczny zdecydował się na rozpoczęcie kariery solowej. Na swoim koncie wokalista, do niedawna posługujący się pseudonimem Piasek, ma dwanaście płyt solowych, z których większość pokryła się platyną. Podczas recitalu Andrzej Piaseczny wykonał zarówno utwory z najnowszej płyty, jak i swoje największe przeboje.

Poza wrażeniami artystycznymi oraz kulinarnymi, tego wieczoru na uczestników czekała jeszcze inna atrakcja – licytacja ceramicznych modeli zębów i dzieł sztuki, z której pozyskane środki zostaną przeznaczone na leczenie stomatologiczne dzieci z najuboższych rodzin. Licytację Polskie Towarzystwo Stomatologiczne zorganizowało we współpracy z dwiema fundacjami: „Zobacz mnie” oraz „For Art”. Wśród „Jubileuszowych Zębów PTS” znalazły się te z podpisami Olgi Tokarczuk, Jerzego Owsiaka, Anity Włodarczyk, Anny Wyszkoni, Andrzeja Piasecznego, Doroty Wellman, Marcina Prokopa i Bartka Jędrzejaka.