Kolejne warsztaty dla dzieci w ramach Kampanii Polska Mowi aaa, Warszawa! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Kolejne warsztaty dla dzieci w ramach Kampanii Polska Mowi aaa, Warszawa!

W ostatni piątek w ramach Kampanii Polska Mówi aaa przedstawicielka Sekcji Profilaktyki i Promocji Zdrowia, lic. hig. stom. mgr Paulina Mintzberg-Wachowicz z ramienia Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego przeprowadziła warsztaty z zakresu Higieny Jamy Ustnej w grupie panterek w Przedszkolu Publicznym Edulica w Warszawie.

 

Grupa Panterek (3-4 latki) w liczbie 20 osób wysłuchały krótkiej pogadanki o jamie ustnej, szczotkowaniu, nitkowaniu, zdrowiej diety oraz wizyt w gabinecie stomatologicznym. W części praktycznej dzieci miały okazję zobaczyć doświadczenie przedstawiające jak chronione są czyste umyte zęby przed działaniem kwasów oraz mogły poćwiczyć nitkowanie zębów.

 

Podczas warsztatów każde dziecko miało szanse wyszczotkować zęby szczotką manualna, elektryczną z główką okrągłą i główką podłużną na modelu, a także dotknąć włókien różnych szczotek – także tych skierowanych do różnych grup wiekowych.

 

Warsztaty toczyły się w przyjaznej atmosferze, przez co Sekcja Profilaktyki będzie ubiegać się o przeprowadzenie takich warsztatów we wszystkich grupach mieszczących się w przedszkolu. 

 

 

Wszystkim osobom zaangażowanymi w organizację tego wydarzenia gratulujemy pomysłowości i dziękujemy za poświęcony czas i energię.