Young Dentists Forum podczas kongresu FDI 2023 – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Young Dentists Forum podczas kongresu FDI 2023

Już za trzy miesiące największe miasto Australii – Sydney będzie gościć uczestników Światowego Kongresu Stomatologicznego FDI, który jest współorganizowany przez krajowego partnera, Australian Dental Association (ADA). Wśród licznych wydarzeń towarzyszących temu świętu światowej stomatologii jest novum – Forum Młodych Dentystów. Inauguracyjna edycja Young Dentists Forum odbędzie się ostatniego dnia kongresu, w środę 27 września od godziny 08:45. 

Na stronie internetowej World Dental Federation napisano: – To nowe wydarzenie zgromadzi młodych dentystów z całego świata, którzy będą mogli poznać najbardziej aktualne obecnie tematy w stomatologii. Będzie to również wyjątkowa okazja dla początkujących dentystów i studentów stomatologii, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach rozwoju kariery w zawodzie dentysty, nawiązywać kontakty oraz dowiedzieć się więcej o pracy FDI.

Forum Młodych Dentystów rozpocznie przemówienie inauguracyjne. Następnie swoje trwające 60 minut wykłady poprowadzi dwoje naukowców reprezentujących Wydział Stomatologii Uniwersytetu Pensylwanii (USA). Prof. Markus B. Blatz omówi ewolucję ceramiki stosowanej w implantologii („The Evolution of Ceramics in Esthetic Implant Dentistry”), a dr Stefani Cheung przedstawi zagadnienie zębodołu poekstrakcyjnego („Managing Extraction Socket”). W dalszej kolejności zaplanowany jest półtoragodzinny panel dyskusyjny dotyczący perspektyw kariery zawodowej poza ścieżką lekarza ogólnego oraz czy zaangażowanie w pracę stowarzyszeniową może zmienić?

Jak przekonują organizatorzy, jest wiele powodów, dla których warto uczestniczyć w Forum. Dzięki wsparciu doświadczonych ekspertów, udział w tym wydarzeniu pozwoli młodym medykom zdobyć cenną umiejętność prawidłowej prezentacji. To okazja na poznanie różnych ścieżek rozwoju zawodowego w stomatologii oraz poszerzenie umiejętności rozwiązywania ważnych problemów w stomatologii. Udział w Young Dentists Forum to również niepowtarzalna okazja do nawiązania znajomości w międzynarodowym środowisku lekarzy dentystów, które mogą procentować w przyszłości.

Rejestracja na Forum Młodych Dentystów jest bezpłatna dla wszystkich uczestników już zarejestrowanych na Światowy Kongres Stomatologiczny FDI. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wszyscy zainteresowani proszeni są o wypełnienie formularza uczestnictwa online. Obowiązuje zasada: kto pierwszy, ten lepszy.