Medycyna w smartfonie i na tablecie – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Medycyna w smartfonie i na tablecie

Medycyna w smartfonie i na tablecie

– Nie sięgając po innowacje ograniczamy możliwość pozyskiwania wiedzy – mówiła prof. Marzena Dominiak podczas konferencji „Nowoczesna edukacja medyczna. Czas najwyższy”, która 6 kwietnia odbyła się w Warszawie.

Uczestnicy konferencji poszukiwali odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób innowacje zmieniają medycynę, zarówno na poziomie edukacji jak i samej pracy lekarza. Podczas wydarzenia dyskutowane były możliwości rozwoju technologicznego polskich wydziałów medycznych i stopniowego wprowadzania nowoczesnych rozwiązań w kształceniu przyszłych i obecnych pracowników ochrony zdrowia. Zasadniczą część spotkania stanowiły panele z udziałem ekspertów, decydentów i przedstawicieli środowiska akademickiego w dziedzinie edukacji medycznej. Nie zabrakło wystąpień reprezentantów czołowych firm technologicznych, pracujących nad rozwiązaniami typu virtual reality, właścicieli medycznych platform e-learningowych, kierowników ośrodków symulacji medycznej oraz producentów filmów edukacyjnych.

Prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS, członek Komitetu Edukacyjnego FDI, podczas panelu „Medycyna w smarftonie i na tablecie” podkreśliła, że nie można przechodzić obojętnie obok nowoczesnych technologii, które ułatwiają pozyskiwanie wiedzy, jednak należy korzystać z nich rozsądnie.

– Obraz wideo jest partnerem nowoczesnej edukacji – pozwala na interaktywność, precyzyjne sformułowanie przekazu do odbiorców. Nie każdy jednak film niesie za sobą wartość merytoryczną, trzeba korzystać ze sprawdzonych źródeł – mówiła.

Organizatorem wydarzenia była platforma MEDtube. PTS był partnerem konferencji.