Ocena postępowania z pacjentem obciążonym kardiologicznie

Aktualności

Ocena postępowania z pacjentem obciążonym kardiologicznie w praktyce lekarza stomatologa (ankieta)

Ocena postępowania z pacjentem obciążonym kardiologicznie w praktyce lekarza stomatologa (ankieta)
Zapraszamy do wypełnienia ankiety pt. “Ocena postępowania z pacjentem obciążonym kardiologicznie w praktyce lekarza stomatologa“. Oto, co o badaniu piszą jego autorzy – członkowie Studenckiego Koła Naukowego Chirurgii Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznygo im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
🗣 “Znaczący odsetek pacjentów odwiedzających gabinet stomatologiczny stanowią pacjenci, zmagający się z zaburzeniami układu sercowo-naczyniowego, przyjmujący leki wpływające na krzepliwość. Istnieje wiele koncepcji i wytycznych opisujących bezpieczne postępowanie z takimi pacjentami, jednak wiele z nich bardzo się miedzy sobą różni, a niektóre nawet sobie przeczą. W odpowiedzi na liczne pytania w kontekście odpowiedzialności i kompetencji lekarza stomatologa w zakresie modyfikacji przyjmowanego przez pacjenta leczenia, powstała nasza ankieta.
Ma ona na celu ocenę, jakie zasady postępowania praktykują lekarze przy leczeniu stomatologicznym pacjentów obciążonych kardiologicznie. Po wypełnieniu ankiety otrzymają Państwo link, pod którym znajduje się przygotowany przez nas komentarz do pytań szczegółowych, gdzie przedstawiliśmy zawarte w literaturze sugestie odnośnie postępowania w przypadkach opisanych w pytaniach”