PREKONFERENCJA WDI, czyli wystąpienia wykładowców Sesji Masterskiej – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Wiedza

PREKONFERENCJA WDI, czyli wystąpienia wykładowców Sesji Masterskiej

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem oficjalnej części WDI 2024 Organizatorzy przygotowali małą rozgrzewkę przed główną częścią. To PREKONFERENCJA WDI, czyli wystąpienia wykładowców Sesji Masterskiej, którzy podzielą się swoimi wieloletnimi doświadczeniami z zakresu regeneracji kości, popierając je badaniami naukowymi i przypadkami klinicznymi. Każdy biegły w innej technice. Wykłady są dedykowane zarówno dla początkujących implantologów jak i dla doświadczonych operatorów chcących usystematyzować swoją pracę lub wprowadzić nową technikę do codziennej praktyki. 

Organizatorom PREKONFERENCJI wiedzą, że każdy z lekarzy dąży do nieosiągalnej perfekcji, każdemu zależy na najlepszych i długoterminowych efektach leczenia. Zabiegi augmentacji tkanki kostnej należą do jednych z najtrudniejszych we współczesnej implantologii. Obecnie operator staje na co dzień przed trudnymi decyzjami, czy regenerować, jak to robić, jakim materiałem? Która metoda będzie skuteczniejsza i w jakich sytuacjach? Tego dowiecie się podczas PREKONFERENCJI. Zapraszamy!

HARMONOGRAM PREKONFERENCJI WDI

07.06.2024 / piątek

9.05-10.00
Otwarcie 

9.05-10.00
Dr n. med. Jakub Lipski
Temat: Zastosowanie materiałów allogennych w małoinwazyjnych zabiegach podniesienia dna zatoki szczękowej.

Opis wykładu:
Materiał allogenny jest tkanką przeszczepianą od przedstawiciela tego samego gatunku. W zabiegach regeneracyjnych z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii jest to materiał pochodzenia ludzkiego, przetwarzany i przygotowywany przez banki tkanek. Allografty są stopniowo integrowane
z nowo utworzoną kością i z czasem przebudowywane w kość własną. Małoinwazyjne techniki podniesienia dna zatoki szczękowej stanowią atrakcyjną alternatywę wobec klasycznych procedur augmentacji zatoki z dostępu zewnętrznego.

10.00-10.15
przerwa

10.15-11.15
lek. dent. Mateusz Stolarski
Temat: Autologiczny materiał zębowy – chwilowy trend czy nowy złoty standard?

Opis wykładu:
Stosowanie zębów procesowanych (mielonych) w ostatnich latach nabiera na popularności. Czy ich zastosowanie w regeneracji kości ma przyszłość w stomatologii? Co mówią o tym aktualne badania naukowe? Na co zwracać uwagę przy pracy z zębami procesowanymi? Prelegent podzieli się swoim 10-letnim doświadczeniem i obserwacjami w tej tematyce.

11.15-11.30
przerwa

11.30-12.30
dr n. med. Daniel Ciapiński
Temat: Pionowa Regeneracja Kości: Podstawy i Praktyczne Wskazówki

Opis wykładu:
Wykład „Pionowa Regeneracja Kości: Praktyczne Wskazówki dla Początkujących” to godzinne wprowadzenie do jednej z najbardziej zaawansowanych technik w dziedzinie implantologii. Uczestnicy zdobędą wiedzę na temat kluczowych metod i narzędzi niezbędnych do skutecznego przeprowadzania pionowej regeneracji kości, co jest fundamentem dla sukcesu w zaawansowanych procedurach implantacyjnych. Prezentacja obejmie również omówienie typowych wyzwań i sposobów radzenia sobie z potencjalnymi komplikacjami. Ten wykład jest idealny dla tych, którzy chcą rozszerzyć swoje umiejętności w zakresie implantologii, oferując solidne podstawy teoretyczne wsparte praktycznymi poradami.

12.30-13.00
Prezentacja przypadków klinicznych przez tegorocznych, najlepszych absolwentów studiów European Master Degree in Oral Implantology

13.00-14.00
Lunch