„Protetyka Stomatologiczna” o zaletach technologii cyfrowych

Wiedza

„Protetyka Stomatologiczna” o zaletach technologii cyfrowych

„Zdążyć przed próchnicą” – rada certyfikacyjna w sile

„W dobie globalnej komputeryzacji technologie cyfrowe znalazły zastosowanie również w branży stomatologicznej, w gabinetach m.in. jako skanery wewnątrzustne, kamery 3D, jak również w nowoczesnych pracowniach protetycznych jako systemy CAD/CAM lub drukarki 3D. Współpraca techników dentystycznych i lekarzy dentystów, z wykorzystaniem innowacyjnych metod cyfrowych, może przynieść dużo lepsze efekty, niż w przypadku postępowania tradycyjnego” – czytamy na łamach bieżącego wydania „Protetyki Stomatologicznej”.

Autorki tekstu pt. „Wykorzystanie technologii cyfrowych w wykonawstwie uzupełnień protetycznych”: prof. Teresa Sierpińska, kierownik Zakładu Protetyki Stomatologicznej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Edyta Cywoniuk (Zirkonzahn) podkreślają, że nowoczesne technologie cyfrowe „pozwalają na lepsze planowanie i bardziej zautomatyzowane techniki wykonania uzupełnień protetycznych, co wpływa znacząco na ich jakość”.

– Porównując tradycyjne metody pracy z metodami cyfrowymi nasuwa się kilka zalet na korzyść technologii cyfrowych: oszczędność czasu, dokładność, jakość, powtarzalność, funkcjonalność i estetyka – czytamy w pracy opartej na bogatym piśmiennictwie.

Zachęcamy do lektury całego artykułu na http://www.protetstomatol.pl/. Przypominamy, że „Protetyka Stomatologiczna” oraz „Czasopismo Stomatologiczne” dostępne są dla czytelników w formule open access.