PTS oraz C. Witt Dental zapraszają na XVIII Zimowe Spotkania Implantologiczne – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

PTS oraz C. Witt Dental zapraszają na XVIII Zimowe Spotkania Implantologiczne

Wielu z nas poświęca niemało czasu, energii oraz środków na podnoszenie kwalifikacji zawodowych i zdobywanie nowych umiejętności, niezbędnych, by dotrzymać kroku dynamicznie rozwijającej się stomatologii. Optymalnym rozwiązaniem wydaje się możliwość pogłębiania wiedzy połączona z aktywnym wypoczynkiem – jak w przypadku XVIII Zimowych Spotkań Implantologicznych wraz z Konferencją PTS ORTO-PERIO-IMPLANT. Wydarzenie to odbędzie się w dniach 16–21 stycznia 2024 roku w urokliwym St. Lambrecht, położonym w Alpach Noryckich (Austria).

Na stronie internetowej współorganizatora Spotkań, firmy C. Witt Dental napisano: – Wszystko zaczęło się zimą 2006 roku w St. Lambrecht… To wtedy po raz pierwszy spotkaliśmy się w większym gronie specjalistów na seminarium na temat okluzji. Śmiało można powiedzieć, że to tam zaczęło bić serce C. Witt Dental i zrodziła się idea firmy oferującej coś więcej niż tylko produkty. To stąd ludzie, którzy widzą się po raz pierwszy, wyjeżdżają jako przyjaciele. W 2024 roku C. Witt Dental osiąga swoją dojrzałość w sensie dosłownym, jak i przenośnym. Po pierwsze, mija 18 lat od pierwszego naukowo-rekreacyjnego spotkania, a po drugie, dzięki bagażowi zebranych doświadczeń wiemy, w jakim kierunku ma zmierzać nasza firma. Z tej okazji chcemy – wraz z PTS – uczcić nasz Jubileusz zapraszając Państwa na wyjątkową, międzynarodową konferencję wraz z galą i imprezami towarzyszącymi, które zgodnie z naszym motto pozwolą na EDUKACJĘ – REKREACJĘ – KOMUNIKACJĘ.

Pierwsze dwa dni wyjazdu do austriackiego landu Styria (16 i 17 stycznia) przeznaczone są na odpoczynek po podróży oraz szusowanie po trasach narciarskich w pobliskich miejscowościach Grebenzen oraz Kreischberg. W czwartek 18 stycznia, po przedpołudniowym relaksie na trasach zjazdowych Alp Noryckich, nastąpi (około godziny 15:30) otwarcie Konferencji PTS ORTO-PERIO-IMPLANT. Dokonają go moderatorzy konferencji: prezydent PTS, prof. dr hab. Marzena Dominiak oraz członek Zarządu PTS, prof. dr hab. Tomasz Gedrange, którzy następnie zaprezentują wykład pt. Kompleksowe leczenie zaawansowanych recesji dziąsła w przebiegu leczenia orto-chirurgicznego. W dalszej kolejności swoje prezentacje poprowadzą prof. dr hab. Tomasz Konopka (Niepożądane objawy periodontologiczne w następstwie leczenia ortodontycznego) oraz prof. dr hab. Marta Cześnikiewicz-Guzik (Rekomendacje ETP w zakresie leczenia III i IV stadium zapalenia przyzębia).

W pierwszej części czwartego dnia (19 stycznia) wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w zawodach narciarskich upamiętniających tragicznie zmarłego w ubiegłym roku dr. n. med. Mariusza Dudę. Natomiast na popołudnie zaplanowano sesję wykładów prowadzonych kolejno przez dr. Michała Szczutkowskiego (Zabiegi sterowanej regeneracji kości vs przeszczepy tkanki łącznej w połączeniu z implantacją w pełnej nawigacji wokół implantów w szczęce), dr. n. med. Daniela Ciapińskiego (Pacjenci z chorobami periodontologicznymi i implanty – jak zrobić, aby było bezpiecznie), dr. Łukasza Bańczyka (Ortodoncja jako przygotowanie do kompleksowego leczenia implantoprotetycznego – od planowania po oddanie pracy protetycznej), dr. Mariusza Bołzana (Technika IDR – moje doświadczenia), a także dr. Michała Sypienia i dr. Tomasza Sypienia (Cyfrowe protokoły w implantoprotetyce).

Ostatnim dniem wykładowym będzie sobota 20 stycznia. Zanim jednak uczestnicy wysłuchają zaplanowanych prezentacji, będą mieli okazję po raz kolejny sprawdzić trasy pobliskiego Grebenzen. Na zakończenie konferencji swoją wiedzą podzielą się prof. dr hab. Jan Pietruski (Ortopedyczna stabilność stawu skroniowo-żuchwowego – wspólny cel interdyscyplinarnego leczenia stomatologicznego), prof. dr hab. Małgorzata Pietruska (Kompleksowe leczenie recesji dziąsła), prof. dr hab. Piotr Fudalej (Leczenie ortodontyczne i recesja dziąseł), dr Paweł Porczyk (Czynniki decydujące o sposobie kompleksowego leczenia pacjentów periodontologicznych, z uwzględnieniem ograniczenia leczenia ortodontycznego i implantoprotetycznego), dr Maciej Walczak (Wykorzystanie tkanek autogennych przy implantach stomatologicznych), dr Leszek Bury (Autotransplantacje zębów jako alternatywa implantacji u dzieci i dorosłych) i dr Michal Novosad (Tooth transplantation in complex cases in young patients – wykład w języku angielskim).

Osobny program zaplanowano na wieczory – uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w gali firmy C. Witt Dental (odbędzie się ona w pochodzącym z XI wieku opactwie benedyktyńskim St. Lambrecht), kolacjach w klimatycznej góralskiej karczmie oraz – na zakończenie wyjazdu – w uroczystej gali Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego w hotelu SPA Auszeit. 

Więcej szczegółów na temat planowanego wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej firmy C. Witt Dental. Zapraszamy do udziału w XVIII Zimowych Spotkaniach Implantologicznych.