PTS zebrało tysiące past i szczoteczek do zębów dla potrzebujących z Ukrainy – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

PTS zebrało tysiące past i szczoteczek do zębów dla potrzebujących z Ukrainy

Tysiące past, szczoteczek do zębów, atrybutów do higieny jamy ustnej oraz maseczek ochronnych zostało w bardzo krótkim czasie zebrane dzięki zaangażowaniu Partnerów Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Jesteśmy pod wrażeniem waszego zaangażowania i wielkiego serca! 

“Dziękujemy wszystkim podmiotom, które odpowiedziały na nasz ubiegłotygodniowy apel i przekazały ogromne ilości produktów do codziennej higieny jamy ustnej. Produkty te, zostały już podzielone na mniejsze partie przez pracowników biura PTS i przygotowane na tę chwilę do wysyłki w kilkanaście miejsc w Polsce przekazał – Piotr Flejszar, dyrektor biura Zarządu Głównego PTS”

Gdzie wysyłamy produkty?

W pierwszej kolejności przekazujemy je do organizacji pozarządowych, które zgłosiły się do nas z prośbą o wsparcie ale też aktywnie monitorujemy media społecznościowe, gdzie na bieżąco pojawiają się apele o dostarczanie produktów najbardziej potrzebnych w danej chwili do miejsc pierwszego kontaktu z potrzebującymi ze wschodu. Dla przykładu w dniu wczorajszym, dotarła do nas wiadomość, że w punkcie recepcyjnym na Dworcu Centralnym w Warszawie brakuje past do zębów i jeszcze wieczorem tego samego dnia pasty zostały dostarczone do potrzebujących przez przedstawicieli PTS-u.

Jesteśmy również świadomi, że to co udało nam się do tej pory zebrać i częściowo już przekazać, to kropla w morzu aktualnych potrzeb ale każdy gest ma znaczenie, dlatego warto pomagać w każdy możliwy sposób. Już teraz zachęcamy wszystkich chętnych do wspierania PTS w zakresie środków do higieny jamy ustnej, ponieważ bieżących potrzeb jest ogromna ilość. 

Szczególne podziękowania za wsparcie produktowe dla marek: Elmex, Colgate, MyEcoBrush, Elgydium, Pierre Fabre oraz Medicom.