ŚDZJU: bezpłatne badania i zabiegi dla kobiet w ciąży w Lublinie

Aktualności

ŚDZJU: bezpłatne badania i zabiegi dla kobiet w ciąży w Lublinie

ŚDZJU: bezpłatne badania i zabiegi dla kobiet w ciąży w Lublinie

Stomatologiczne Centrum Kliniczne Uniwersytetu Medycznego w Lublinie włączy się w obchody Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej 2020 i kampanie „Polska mówi #aaa!” – dowiadujemy się z pisma przesłanego do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

– Hasło „Zdążyć przed próchnicą” jest nam szczególnie bliskie ze względu na charakter naszej działalności i akcji profilaktycznych prowadzonych w poprzednich latach. Promocja zdrowia i budowanie świadomości społecznej są naszymi priorytetami – wyjaśnia w piśmie dr n. med. Maria Cieszko-Buk, zastępca dyrektora ds. medycznych SCK UM w Lublinie.

Autorzy listu nie są gołosłowni i już dziś zapraszają kobiety w ciąży na bezpłatne przeglądy oraz podstawowe leczenie stomatologiczne. Akcja odbędzie się 20 marca w placówkach zlokalizowanych w budynkach przy ul. Karmelickiej i Lubartowskiej 58 w Lublinie.

Centrum poinformowało również, iż prowadzi kampanię edukacyjną w zakresie profilaktyki chorób narządu żucia wśród kobiet w ciąży.

Gratulujemy i dziękujemy!

Przypominamy, że wszelkie inicjatywy podejmowane w ramach Światowego Dnia Zdrowia Jamy Ustnej i kampanii “Polska mówi #aaa”, w tym projektu “Zdążyć przed próchnicą” warto bezpłatnie zamieszczać na mapie kampanii dostępnej na www.polskamowiaaa.pl. 

Czytaj także: 

„Polska mówi #aaa!” – dołącz do nas!

ŚDZJU i kampania „Polska mówi #aaa!” – o co chodzi?

“Zdążyć przed próchnicą” – broszura informacyjna (pobierz)