Sydney czeka na uczestników FDI World Dental Congress 2023 – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Sydney czeka na uczestników FDI World Dental Congress 2023

Zbliżają się wakacje, a krótko po ich zakończeniu czeka nas jedno z najważniejszych w tym roku wydarzeń w światowej stomatologii – 23. Kongres Światowej Federacji Dentystycznej FDI. Po raz kolejny odbędzie się on w największym mieście Antypodów – Sydney. Pięciomilionowa stolica stanu Nowa Południowa Walia była organizatorem kongresu World Dental Federation także w 2021 roku. Wtedy jednak, ze względu na restrykcyjne ograniczenia wprowadzone przez władze Australii w związku z pandemią COVID-19, wydarzenie to przeprowadzono w jedynej dostępnej formule – online. 

Tym razem kongres FDI, współorganizowany przez Australijskie Towarzystwo Stomatologiczne (ADA), będzie mógł odbyć się w tradycyjnej, wyczekiwanej przez całe środowisko stomatologiczne formie – spotkania twarzą w twarz. Tym bardziej więc warto wziąć udział w przedsięwzięciu na tak wielką skalę, które daje niepowtarzalną okazję spotkania w jednym miejscu najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie stomatologii i opinion leaderów z całego świata.

Światowy Kongres Stomatologiczny 2023 odbędzie się w dniach 24–27 września (od niedzieli do środy), ale organizatorzy zapraszają także na uroczystą Ceremonię Otwarcia w International Convention Centre (ICC). Rozpocznie się ona w dzień poprzedzający kongres – w sobotę 23 września od godziny 18:00. 

Przypomnijmy, że podczas czterech dni kongresowych uczestnicy mogą wybrać z oferty 200 godzin wykładów przygotowanych i przedstawionych przez najwybitniejszych przedstawicieli branży stomatologicznej z całego świata. Miło nam poinformować, że swoją wiedzą z uczestnikami tego wydarzenia dzielić się będą dr hab. n. med., prof. nadzw. Kinga Grzech-Leśniak (dwa wykłady: „A non-invasive laser application for decementation of prosthetic restorations” oraz „Role of the laser in periodontal treatment: exploring the controversy”), prof. dr hab. n. med. Tomasz Gedrange („Personalized bone reconstruction in orthodontic point of view – indication and limitation”) oraz dr n. med. Maciej Żarow („Aesthetic problems connected to root canal treated anterior teeth” oraz „Tooth wear and full mouth rehabilitation with direct composites”). Kongresowi towarzyszyć będą targi stomatologiczne obejmujące 25 000 m2 powierzchni wystawowej oraz doroczne obrady Parlamentu Światowej Federacji Dentystycznej. Dodatkowe informacje na temat tego wydarzenia dostępne są na witrynie internetowej: World Dental Congress. Swój udział w Kongresie FDI można zgłosić na na stronie rejestracji

Obywateli Rzeczpospolitej Polskiej udających się do Australii obowiązują wizy, a dokumentem upoważniającym do wjazdu jest paszport lub dowód osobisty. Nie ma bezpośrednich połączeń lotniczych pomiędzy naszym krajem i Australią, a podróż wymaga najczęściej dwóch przesiadek – w jednym z europejskich portów lotniczych (np. Londyn, Frankfurt, Amsterdam) oraz w Azji: na Bliskim Wschodzie (Dubaj, Doha) lub w Azji Południowo-Wschodniej (Singapur, Kuala Lumpur). Biorąc pod uwagę odległość z Europy, podróż z dwiema przesiadkami może być jednak nie tylko mniej kosztowną, ale także bardziej komfortową opcją dotarcia do Australii.