Perspektywy w rozwoju stomatologii podczas Kongresu Stomatologii w Nadarzynie! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Perspektywy w rozwoju stomatologii podczas Kongresu Stomatologii w Nadarzynie!

Jak będzie wyglądać nasza przyszłość ?

 

Co jakiś czas standardy postępowania w leczeniu stomatologicznym ulegają zmianie ze względu na rozwój nowych technologii i odkryć naukowych. 

Zagrożenie nieosiągnięcia oczekiwanego rezultatu leczenia u pacjenta zmusza nas do refleksji nad poszczególnymi procedurami. Podobny efekt na nasze działania ma wprowadzenie nowych materiałów i rozwiązań technologicznych np. w leczeniu zębów, techniki regeneracji tkanek czy tez w poprawie estetyki uśmiechu. Dodatkowo naukowcy cały czas udoskonalają obecne metody pracując nad pionierskimi rozwiązaniami zaspakajając wciąż rosnące wymagania lekarzy oraz pacjentów. Przede wszystkim należy tu wspomnieć o endodoncji, digitalizacji czy leczeniu nakładkami, gdzie co rocznie pojawia się wiele udoskonaleń, które chcemy właśnie przestawić na naszym kongresie. W kwestii leczenia kanałowego – od dłuższego czasu trwają liczne badania nad nowymi metodami, które przynoszą i będą dalej przynosić lepsze efekty niż dotychczasowa endodoncja. Endodoncja regeneracyjna skupia się przede wszystkim na regeneracji. Dzięki endodoncji regeneracyjnej zostaną zachowane nie tylko funkcje zęba, ale i jego żywotność. Jakie konkretnie nowości stomatologiczne powstały i znalazły kliniczne zastosowanie, już wkrótce, pokażemy w serii wykładów które zostały przygotowane przez praktyków dla praktyków.

 

Specjalną sesje poświęconą pracy lekarza stomatologa w gabinecie zaplanowaliśmy na ranne godziny sobotnie. Nasze kompetencje, prawa i obowiązki podlegają ciągłej dyskusji. Ważne jest to, aby w tych decyzjach zachować prawdziwą niezależność. Rynek stomatologiczny w Polsce stoi obecnie przed licznymi wyzwaniami związanych z dostępnością usług stomatologicznych oraz dalszym rozwojem. Pomimo znacznego postępu w dziedzinie stomatologii, wiele osób wciąż boryka się z problemem ograniczonego dostępu do specjalistów i odpowiedniej opieki stomatologicznej. Jednym z głównych czynników wpływających na brak równowagi pomiędzy podażą a popytem jest nierównomierny rozkład stomatologów w różnych regionach Polski. W większych miastach, gdzie popyt jest największy, zazwyczaj znajduje się większa liczba gabinetów stomatologicznych, jednak w mniejszych miejscowościach dostępność usług może być znacznie ograniczona, a zwłaszcza do specjalistów. Dodatkowym problemem jest rosnąca liczba pacjentów, zwłaszcza w starszym wieku, którzy potrzebują kompleksowej opieki stomatologicznej. Wzrost liczby osób wymagających specjalistycznych i skomplikowanych zabiegów przyczynia się do dalszego napięcia na rynku stomatologicznym i utrudnia dostęp do tych usług.

Z tego powodu chcemy na panelu dyskusyjnym porozmawiać na temat podyplomowego kształcenia w Polsce. Zaproszeni goście będą dyskutować na temat pracy specjalistów i lekarzy ogólnie praktykujących w gabinetach. Będzie też możliwość zadawania pytań i poddania dyskusji gdzie są nasze kompetencje i uprawnienia w leczeniu.

Jak wiec będzie wyglądała stomatologia przyszłości?

Na te pytania odpowiemy na naszym kongresie. Zachęcamy do zapoznania się z programem i czynnym udziału w wykładach i przegotowanych szkoleniach! 

Więcej o programie znajduje się tutaj –>> https://dentalmedicashow.pl/vi-kongres-stomatologii-pod-patronatem-pts/

Do zobaczenia w Nadarzynie!