V Kongres Stomatologii i WDMS – czas na podsumowania – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

V Kongres Stomatologii i WDMS – czas na podsumowania

Solidna porcja fachowej wiedzy przedstawiona przez uznane autorytety w ramach Kongresu Stomatologii oraz projekty skierowane do lekarzy medycyny estetycznej i średniego personelu praktyk dentystycznych. Rozmowy przedstawicieli firm medycznych zakończone nawiązaniem współpracy biznesowej, zakupy dokonywane przez gości Wystawy, a do tego znakomita atmosfera… Piąta edycja Warsaw Dental Medica Show w podwarszawskim Nadarzynie już za nami.

Choć organizator nie przestawił jeszcze podsumowania Wystawy, nie ulega wątpliwości, że WDMS znajdzie się w tym roku wśród największych wydarzeń branży stomatologicznej w kraju. Nie może to dziwić, skoro trzydniowa impreza zgromadziła blisko 200 marek na 24 000 m2 powierzchni wystawienniczej, a uczestnicy mogli wysłuchać łącznie prawie 100 wykładów i wziąć udział w 9 konferencjach specjalistycznych. 

Partnerami Strategicznymi Międzynarodowych Targów oraz Kongresu Stomatologii i Medycyny Estetycznej byli Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz DentalHolding. Nasze Towarzystwo było ponadto organizatorem merytorycznym znakomicie przyjętego V Kongresu Stomatologii z udziałem tak uznanych wykładowców jak m.in. prof. Marzena Dominiak, prof. Tomasz Gedrange, prof. Tomasz Konopka oraz dr hab. Wojciech Bednarz. 

W odpowiedzi na pytanie Dentonetu o pomysł na tegoroczny kongres oraz to, dla kogo jest on przygotowany, prof. Tomasz Gedrange, członek Zarządu Głównego PTS, powiedział: – Nasz kongres jest przygotowany przede wszystkim dla Kolegów praktyków i ma on na celu zaprezentowanie nowych Kolegów, którzy już teraz mają bardzo wielkie doświadczenie w leczeniu pacjentów. Są doświadczeni Koledzy, ale też bardzo młodzi, którzy działają aktywnie w PTS-ie (i nie tylko), a zarazem zdążyli już zaprezentować się jako praktycy. 

– Cel naszego kongresu jest taki, by przedstawić zagadnienia, które są ciekawe dla pewnych grup, dlatego mamy implantologię, stomatologię regeneracyjną, endodoncję, ale też w piątek odbędzie się duży panel poświęcony bisfosfonianom. Będzie on prowadzony przez prof. Konopkę, który zaprosił do tej dyskusji wspaniałych wykładowców – nie tylko stomatologów, ale też przedstawicieli wielu dziedzin medycyny: farmakologii czy chorób wewnętrznych. Razem będziemy dyskutować na temat opieki zdrowotnej nad takimi pacjentami, aby w gabinecie mieć pewność, że nasze działania są na tyle dobre, że pokrywają się z najnowszą wiedzą na temat wielu chorób – dodał prof. Tomasz Gedrange.

Nawiązując do udziału w kongresie organizowanym przez PTS także młodych wiekiem wykładowców, prof. Tomasz Gedrange powiedział: – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne stawia na rozwój młodej kadry, PTS musi się rozwijać i żyć młodymi ludźmi. Aby zachęcić ich do współpracy, dajemy im możliwość otwierania nowych kierunków, nowych grup roboczych w ramach PTS-u. PTS jako organizacja jest stowarzyszeniem wszystkich stomatologów, nie jesteśmy zamknięci dla żadną z grup, które zajmują się nauką. 

Z kolei Piotr Flejszar, dyrektor Biura Zarządu Głównego PTS, pytany o obecność Towarzystwa na WDMS, powiedział: – To nasz kolejny udział w Kongresie Stomatologii w Nadarzynie. Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rozwój tej wystawy stomatologicznej. Z roku na rok obserwujemy dynamiczny rozwój organiczny zarówno oferty wystawców, jak i oferty edukacyjnej. Przygotowaliśmy kilkanaście ciekawych wykładów własnych, ale również z naszymi partnerami, którzy zaszczycili nas w tym roku współpracą, za co serdecznie dziękujemy. Niezwykle ciekawa jest również oferta warsztatowa: jest po kilka warsztatów każdego dnia. W związku z tym każdy, kto nas odwiedził na stoisku PTS, miał szansę wysłuchać interesujących wykładów, jak też wziąć udział w warsztatach. Rejestracja odbywa się elektronicznie, a liczba uczestników jest ograniczona, więc zapraszamy już na następne edycje kongresu – trzeba się rejestrować, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a popularność naszych wykładów stale rośnie.

Nawiązując do bardzo dużego zainteresowania wykładami odbywającymi się w trakcie Kongresu Stomatologii, Piotr Flejszar dodał: – Jesteśmy wyjątkowo usatysfakcjonowani, dziękujemy wszystkim gościom za udział. Frekwencja w tym roku mile nas zaskoczyła – już od samego rana sala była wypełniona praktycznie po brzegi. Jesteśmy dumni z tego, ponieważ jest to materiał, nad którym długo pracujemy i cieszymy się razem z naszymi wykładowcami, że jest to dostrzegane. Obiecujemy też, że z roku na rok będziemy stawać się coraz lepsi!