WDI – implantoprotetyk nie może chcieć więcej

Aktualności

WDI 2019 – implantoprotetyk nie może chcieć więcej

Innowacyjna formuła, aktualne tematy i plejada polskich oraz zagranicznych ekspertów gotowych podzielić się z uczestnikami swoją ogromną wiedzą – tym kuszą Wrocławskie Dni Implantologii (31 maja – 1 czerwca 2019 r.), które w tym roku otrzymały podtytuł „Osteokonfrontacje”. Nie zarejestrowałeś się jeszcze? Nie ma na co czekać!

Szkoleń dla miłośników implantoprotetyki jest wiele i każde z pewnością przekonuje o swojej wyjątkowości. Takie prawo. WDI również musi aktywnie kusić uczestników, co robi od kilku miesięcy, ale przechwałki o dużej wartości projektu nie są z pewnością na wyrost. Fakty? Bardzo proszę.

Fakt 1 – tradycje

To nie pierwsza edycja WDI. Doświadczeni implantolodzy doskonale kojarzą tę imprezę. Dla wielu z uczestników była przełomową, otwierającą drzwi do praktyki implantoprotetycznej. Podczas WDI przekazywano wiedzę zgodną ze światowymi standardami, dyskutowano na ważkie tematy, nie unikano kontrowersyjnych zagadnień.

– WDI przez lata były miejscem spotkań ludzi dążących do rozwoju dziedziny oraz poszerzania własnych horyzontów wiedzy. We Wrocławiu prezentowane były znakomite wykłady, podejmowano istotne tematy, analizowano cenne przypadki kliniczne. Pragniemy wskrzesić dobrego ducha polskiej implantologii, we Wrocławiu zawsze był dobry klimat dla tej dziedziny stomatologii – podkreśla prof. Marzena Dominiak, prezydent PTS, a także kierownik naukowy WDI.

Fakt 2 – ludzie

Krzysztof Awiłło, Sven Marcus Beschnidt, Mariusz Bołzan, Marzena Dominiak, Radosław Jadach, Hubert Kubica, Maciej Michalak, Tadeusz Morawiec, Damian Nasulicz, Puria Parvini, Snjezana Pohl, Marek Rybicki, Michał Szczutkowski, Adam Ziemlewski oraz Maciej Żarow. Kropka. Duża, wielka, największa. Właściwie moglibyśmy zakończyć ten wątek, bo te nazwiska nie potrzebują długich wyjaśnień ani rekomendacji. Ale dodamy coś jeszcze. W rozmowach z wykładowcami czuć emocje i nutkę podniecenia. Pomimo tego, że przecież udzielają się w wielu projektach edukacyjnych, WDI traktują specjalnie, wręcz wyjątkowo i nie mogą się doczekać spotkania we Wrocławiu. Niektórzy pamiętają wszystkie poprzednie edycje, inni rozpływają się nad klimatem, jeszcze inni ostrzą sobie zęby na…

Fakt 3 – formuła

…”Osteokonfrontacje”. To panel, który ma być hitem tegorocznej edycji WDI. Czterech ekspertów, dwa panele, dwa tematy, różne spojrzenia. Wybitne nazwiska – Kubica, Awiłło, Jadach, Szczutkowski. Przyjaciele, koledzy, znajomi, rywale. Staną lub usiądą naprzeciw siebie i będą bronić swojej filozofii leczenia. Tematy i nazwiska są tak dobrane przez pomysłodawcę – doktora Macieja Stupkę (zapraszamy do obejrzenia filmów na samym dole) – aby konfrontacje pozostawiły szerokie echo w polskiej implantologii. Z pewnością nie będzie to ring bokserski, ale moderator będzie miał ręce pełne roboty.

– Istotą WDI 2019 jest pokazanie i porównanie różnych, choć niekoniecznie diametralnie innych, podejść do tego samego problemu. Tematy zostały wybrane z powodu ich ciągłej atrakcyjności i codziennej konieczności podejmowania decyzji przez lekarzy zajmujących się implantoprotetyką. Nawet w fachowym piśmiennictwie możemy spotkać różne podejścia do tego samego zagadnienia. Dlaczego o tym nie dyskutować z lekarzami, którzy na co dzień mają z tym do czynienia? – mówi dr n. med. Maciej Stupka, moderator paneli Osteokonfrontacje, specjalista w chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz różnych procedurach odbudowy i regeneracji tkanki kostnej.

– Możliwość spojrzenia w inny sposób na dany problem kliniczny znakomicie motywuje do nauki. Dlatego właśnie, w ramach jednego tematu, głos oddamy wybitnym ekspertom. Nie po to, aby usłyszeć jak się spierają, ale aby zobaczyć jak pięknie się różnią. W takiej formie edukacji doszukujemy się cennego źródła wiedzy dla uczestników Wrocławskich Dni Implantologii – dodaje prof. Marzena Dominiak.

Osteokonfrontacje nie są oczywiście jedynym elementem programu naukowego WDI. W agendzie wydarzenia są również znakomicie zapowiadające się wykłady oraz praktyczne warsztaty. Gościem specjalnym WDI będzie Jan Mela, polski podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku, pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. We Wrocławiu wygłosi wykład inauguracyjny pt. „Niemożliwe” to tylko wymówka – jak przekraczać własne granice).

Warto również wspomnieć o ogromnym wsparciu jakim WDI obdarzyli Partnerzy. Plejada ekspertów polskiej i zagranicznej implantoprotetyki oraz znakomite warunki w hotelu Haston to zasługa takich firm jak: Acteon, Dentsply Sirona, Marrodent, Camlog (Platynowi), Global D, Thommen Medical (Złoci) ora Liberdent (Srebrny).

Program oraz rejestracja na WDI 2019 na www.osteokonfrontacje.pl

PS. Z racji, że Polskie Towarzystwo Stomatologiczne jest organizatorem wydarzenia przez cały tydzień na profilu Facebook towarzystwa trwać będzie „Majówka z WDI”. Zapraszamy do polubienia i udostępniania postów.


Wrocławskie Dni Implantologii 2019 from Exactus on Vimeo.