Prof. Andrzej Matyja nowym prezesem NRL

od-lewej-NROZ-Grzegorz-Wrona-i-Prezes-NRL-Andrzej-Matyja

Nowym prezesem NRL VIII kadencji został prof. Andrzej Matyja (217 głosów, na zdjęciu po prawej), specjalista chirurgii ogólnej i chirurgii onkologicznej, który w tajnym głosowaniu pokonał Romualda Krajewskiego (129 głosów) i Krzysztofa Kordela (49 głosów). Naczelnym Rzecznikiem Odpowiedzialności Zawodowej został ponownie Grzegorz Wrona (209 głosów, na zdjęciu po lewej), który pokonał Wojciecha Drozda (186 głosów).

O to, co prof. Matyja, chwilę po wyborze, o współpracy z lekarzami dentystami powiedział w rozmowie z portalem infoDENT24.pl

„Siłą naszego samorządu jest jedność, ale mam równocześnie świadomość różnorodności zawodów lekarza i lekarza dentysty. Chciałbym zachować pełną autonomię środowiska lekarzy dentystów. Uszanuję wszelkie postulaty koleżanek i kolegów dentystów, jeżeli będą dotyczyć tej właśnie grupy. Gwarantuję, że to co przedstawią lekarze dentyści, będzie także moim stanowiskiem. Nie chciałbym wychodzić przed szereg i pouczać koleżanki i kolegów dentystów w sprawach ich dotyczących. Oczywiście takie prawo sobie gwarantuję, o ile dyskutować będziemy kwestie dotyczące całego samorządu – zapewnił Andrzej Matyja. Urzędującym prezesem NRL jestem zaledwie od kilku godzin i mam świadomość tego, że problemy w sposób szczególny dotykające środowisko lekarzy dentystów nie są mi w szczegółach znane, więc nie będę w tych sprawach składał deklaracji i oświadczeń”

Wkrótce na ręce nowego szefa samorządu lekarskiego trafi list gratulacyjny prof. Marzeny Dominiak. Z pewnością dojdzie również do spotkania.

Przypomnijmy, że kilkanaście tygodni temu Polskie Towarzystwo Stomatologiczne odnowiło umowę o współpracę z NIL. Efektem działań jest m.in. cykl szkoleń realizowanych w ramach Ośrodka Doskonalenia Zawodowego NIL.