Batist Medical wspiera lekarzy dentystów!

COVID-19

Batist Medical wspiera lekarzy dentystów

Ponad 17 tys. różnych produktów ochrony indywidualnej przekazała Polskiemu Towarzystwu Stomatologicznemu spółka Batist Medical. Rękawice, maski, przyłbice i kombinezony wkrótce trafią do lekarzy dentystów.

12 500 rękawic nitrylowych, 2 500 masek 3-warstwowych, 2 000 masek 4-warstwowych, 200 przyłbic, 100 sztuk masek FFP2, 30 kombinezonów i 16 gogli wielokrotnego użytku – to precyzyjna lista produktów, które PTS otrzymało od spółki Batist Medical. Właściciele firmy, która na rynku produktów do higieny i wyrobów medycznych działa od 1992 roku, do serca wzięli sobie problemy z dostępnością do niektórych produktów i postanowili się podzielić swoimi produktami, tymi, którzy w trudnych warunkach realizują świadczenia stomatologiczne. Towar, dostarczony na paletach, czeka na kolejny etap dystrybucji.

Firma Batist początkowo specjalizowała się w produkcji opatrunków z gazy. W następnych latach działalność objęła również szeroką gamę bandaży, wyrobów do higieny, produktów z waty celulozowej i innych grupy wyrobów medycznych. BATIST Medical a.s. posiada oddziały w: Czechach, Polsce, Portugalii, Hiszpanii oraz na Słowacji.

– Poprawiamy jakość życia ludzi, przyczyniając się do poprawy opieki zdrowotnej i poszanowania zasad zrównoważonego rozwoju. Chcemy stać się europejskim liderem w zakresie dostaw do jednostek opieki zdrowotnej, oferując każdemu w każdej chwili wyjątkową wartość dodaną – zapewniają właściciele spółki.

– Składamy najszczersze podziękowanie za tę inicjatywę. Każdy taki gest pozwala z optymizmem spojrzeć w przyszłość. Obiecujemy, że dobrze wykorzystamy przekazane dary, aktualnie pracujemy nad modelem dystrybucji przekazanych produktów. Naturalnie, to nie są ilości, którymi możemy uszczęśliwić wszystkich członków PTS, którzy odznaczyli się na mapie czynnych gabinetów, ale z pewnością wielu możemy pomóc. Tym bardziej, że śladem spółki Batist chcą pójść również inne firmy – podkreśla Piotr Flejszar, dyrektor biura ZG PTS.