Co będzie się działo podczas WDMS 2023? Zobaczcie sami! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

Co będzie się działo podczas WDMS 2023? Zobaczcie sami!

W dniach 7–9 września br. w ramach targów Warsaw Dental Medica Show w Nadarzynie odbędzie się VI Kongres Stomatologii pod patronatem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Tematyka wykładów będzie głównie dotyczyła stomatologii przyszłości.

Pierwsze dwa dni Kongresu to kwintesencja wiedzy od specjalistów dla klinicystów. Wiedza, wiedza i jeszcze raz wiedza, a to właśnie jest nadrzędnym celem VI Konferencji Stomatologii PTS – i obiecujemy, że zapewnimy ją na najwyższym poziomie. W każdy dzień otrzymacie Państwo niezwykle dużą dawkę wiedzy praktycznej, pogrupowanej w poszczególne obszary tematyczne.

W czwartek Endodoncja, Stomatologia estetyczna i Periodontologia, uznani specjaliści o krajowym i międzynawowym zasięgu: prof. dr hab. Mariusz Lipski, dr n. med. Hubert Gołąbek oraz niesamowici wykładowcy z zagranicy: prof. Hande Sar Sancakli oraz prof. Ali Cekici z Uniwersytetu w Stambule. Wiedza i doświadczenie, piękne prezentacje i analiza przyczynowa przypadków! To na pewno na długo zostanie w Państwa pamięci!

Piątek to implantologia od podstaw i dla praktyków. Najlepsi wykładowcy to: dr hab. n. med. Piotr Majewski, dr Bartosz Mulawa, dr Agnieszka Nieścieronek, dr hab. n. med. Bartłomiej Górski. Tego dnia moc praktyki i doświadczenia będą mogli poczuć zarówno lekarze, którzy już zajmują się implantologią, jak i ci, którzy chcą dopiero zacząć! A do dyspozycji tych, którym wciąż za mało, w module „Meet the Expert” będą nasi absolwenci pierwszych masterskich studiów podyplomowych EMDOIw przerwach wykładowych przedstawią oni krótkie, bardzo praktyczne case’y.

Trzeciego dnia, tj. 9 września o godzinie 10.15 rozpocznie się panel dyskusyjny na temat: JAKIE KOMPETENCJE UZYSKA LEKARZ DENTYSTA W PROCESIE KSZTAŁCENIA PODYPLOMOWEGO – OD SPECJALIZACJI PRZEZ UMIEJĘTNOŚCI DO MIKROPOŚWIADCZEŃ.  

Panel Dyskusyjny na temat Kompetencji w leczeniu pacjentów stomatologicznych w kształceniu podyplomowym dotyczyć będzie nie tylko specjalizacji, choć ona wydaje się być najważniejsza. W ostatnim czasie pojawiały się nowe formy kształcenia, w postaci umiejętności, mikrokwalifikacji, odznak cyfrowych czy też studiów podyplomowych (MSc). Jakie to ma znaczenie w procesie kształcenia, gdzie to pozycjonuje lekarza stomatologa/lekarza dentystę i jakie nabędzie on uprawnienia po uzyskaniu takich form kształcenia? O tym właśnie będziemy rozmawiać na panelu dyskusyjnym ze specjalistami krajowymi, profesorami, przedstawicielami MZ, prezesami okręgowych Izb lekarskich, jak i NRL, uniwersytetów, prezesami towarzystw naukowych oraz studentami stomatologii.

 


W przedpołudniowej sesji uzupełnieniem fantastycznego panelu specjalizacyjnego będzie wykład lek. dent. Agnieszki Peret na temat praktycznej wiedzy periodontologicznej, a w popołudniowej części rozmawiać będziemy o ortodoncji z użyciem systemu Invisalign (dr n. med. Błażej Szczerbaniewicz) oraz periimplantitis (prof. dr hab. Marcin Kozakiewicz).

Jesteśmy przekonani, że lepiej być nie może! Ta edycja to olbrzymia dawka wiedzy i doświadczenia! 

Zapraszamy do Nadarzyna. Do zobaczenia!

Więcej o kongresie dowiecie się tu –>> KONGRES PTS