FDI: Można być bardziej świadomym ekologicznie, dbając codziennie o zdrowie jamy ustnej! – Polskie Towarzystwo Stomatologiczne

Aktualności

FDI: Można być bardziej świadomym ekologicznie, dbając codziennie o zdrowie jamy ustnej!

FDI w ostatnim czasie wdrożyło i rozwija razem ze swoimi Partnerami projekt “Zrównoważony rozwój w stomatologii” dostarczający dentystom i ich zespołom narzędzia i zasoby, które pomogą im poprawić zrównoważony rozwój w gabinetach stomatologicznych.

Przygotowane zostały infografiki skoncentrowane na pacjencie zawierające porady dotyczące dobrych nawyków zdrowotnych w higienie jamy ustnej by pacjenci zwracali potrzebę dbania również i o środowisko naturalne. Na tę chwilę dostępne są infografiki w języku angielskim, francuskim i hiszpańskim na temat utrzymania dobrego zdrowia jamy ustnej dla pacjentów w zgodzie ze środowiskiem.

Komunikaty w infografice zachęcają pacjentów do dokonywania świadomych wyborów w celu wspierania ich ogólnego stanu zdrowia jamy ustnej, a jednocześnie pamiętania o środowisku i zrównoważonym rozwoju.

Więcej informacji znajdziecie na stronach FDI jak ta: Maintaining Good Oral Health Infographic_English.pdf (fdiworlddental.org)