International Orthodontic Symposium w Polsce! Rejestracja otwarta

Wiedza

International Orthodontic Symposium w Polsce!

IOS Warsaw 2019 tuż, tuż. O przyszłości ortodoncji w Warszawie

13 godzin wykładów, interdyscyplinarny dobór tematyki, uznani na całym świecie eksperci, w tym twórcy systemów ortodontycznych, a to wszystko właściwie na wyciągnięcie ręki – w Warszawie, w czerwcu 2019 r. Czas na 19. edycję International Orthodontic Symposium! Współorganizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Do końca roku obowiązuje specjalna oferta dla naszych Członków. 

Tak, tak IOS w przyszłym roku zawita do Polski. Międzynarodowe sympozjum z blisko 20-letnią tradycją odbędzie się w dniach 7-8 czerwca w Warszawie. Organizatorami wydarzenia są: EurAsian Association of Orthodontists, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne i firma Polkard. Projekt wspiera Polskie Towarzystwo Ortodontyczne. Impreza o tej randze w Polsce odbędzie się po raz pierwszy.

– Z niekłamaną satysfakcją i dumą mam zaszczyt zaprosić Państwa na 19. edycję International Orthodontic Symposium. Przyszłość w Ortodoncji – to temat przewodni konferencji, którymożna rozpatrywać na wielu płaszczyznach. Właśnie dlatego podczas sympozjum chcemy zająć się tematem interdyscyplinarnie, poruszając takie problemy jak „Trudne przypadki ortodontyczne leczone aparatami Invisilign”, „Koncepcja bioestetyczna w praktyce – dopełnienie leczenia ortodontycznego”, „Ekspansja szczęki u dorosłych bez wsparcia chirurgicznego dzięki aparatom mocowanym w kości” czy „Jak skutecznie planować leczenie za pomocą alignerów (nakładek)” – mówi prof. Tomasz Gedrange, kierownik naukowy IOS 2019.

Wykładów poprowadzą uznani lekarze z Polski, Europy i świata. Będą z nami m.in. twórca systemu SUS, prof. Alladin Sabbagh, dr Mauricio Gonzalez Balut, prof. Moschos A. Papadopoulos, prof. Marzena Dominiak i dr Paweł Niewada. Program dostępny jest na www.ios-warsaw.pl.

International Orthodontic Symposium w Polsce!– International Orthodontic Symposium 2019 zapowiada się jako jedna z najciekawszych imprez w naszej branży w przyszłym roku. Zaangażowanie trzech doświadczonych podmiotów, wieloletnia tradycja IOS – sympozjum, w którym wzięło udział już ponad 3500 lekarzy z 40 krajów, uznani wykładowcy z ciekawymi tematami – to połączenie, które musi zaowocować niezapomnianym i bogatym w merytoryczną wiedzę kongresem – dodaje prof. Gedrange.

W organizację IOS 2019 włączyły się trzy podmioty. Pierwszym z nich jest EAO, czyli EurAsian Association of Orthodontists. Ta dowodzona przez prof. Ralfa J. Radlanskiego i dr. Jana Raimana organizacja zrzesza blisko 5000 lekarzy ortodontów – głównie z Europy i Azji. Jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych projektów tej grupy jest właśnie International Orthodontic Symposium. Niezwykle istotnym wsparciem w organizacji IOS 2019 jest Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, ze swoim Prezydentem – prof. Marzeną Dominiak na czele. Dzięki pomocy PTS kongres zyskał doskonałych polskich wykładowców, pomoc merytoryczną oraz wsparcie w promocji wydarzenia wśród wszystkich polskich stomatologów. Co istotne – zarówno prof. Marzena Dominiak jak i Członek ZG prof. Tomasz Gedrange będą jednymi z kluczowych wykładowców. Warto zaznaczyć, że głównym propagatorem ściągnięcia do Polski imprezy tej rangi co IOS był Ryszard Kokot, prezes firmy Polkard, zajmującej się dystrybucją produktów marki Dentaurum oraz organizacją kursów dla lekarzy ortodontów i techników dentystycznych. To właśnie dzięki jego staraniom udało się skojarzyć trzy podmioty w taki sposób, by wspólnie zorganizować w Warszawie sympozjum o międzynarodowym zasięgu.