Ośrodek szkoleniowy NIL wyróżniony

Aktualności

Ośrodek szkoleniowy NIL wyróżniony

Ośrodek szkoleniowy NIL wyróżniony

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów Naczelnej Izby Lekarskiej został wyróżniony w konkursie „Lider Ochrony Zdrowia 2018” w kategorii działalność edukacyjno-szkoleniowa. W tym roku ODZ realizował także wspólne projekty z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym.

Nagroda przyznawana w konkursie organizowanym przez czasopismo „Menedżer Zdrowia” (Wydawnictwo Termedia) zbiegła się 10. rocznicą funkcjonowania ośrodka. Do rywalizacji, ODZ zostało zgłoszone m.in. przez – Fundację MY Pacjenci, Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Obywatelskich oraz indywidualnych lekarzy, w tym uczestników szkoleń.

Ośrodek Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów Naczelnej Izby Lekarskiej został powołany przez Naczelną Radę Lekarską w 2008 r. (Uchwała Nr 15/08/V Naczelnej Rady Lekarskiej z dnia  19 września2008 r. w sprawie Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów Naczelnej Izby Lekarskiej). Pierwsze szkolenie odbyło się w 2009 r. Od samego początku, aż do dziś, funkcję kierownika pełni prof. dr hab. n. med. Romuald Krajewski.

W latach 2009-2017 ODZ przeszkolił ponad 11 tysięcy lekarzy i lekarzy dentystów z całej Polski w zakresie kompetencji miękkich, prawa medycznego i zarządzania. W latach 2012-2015 w szkoleniach współfinansowanych ze środków UE, które organizował ODZ NIL wzięło udział 3 724 lekarzy i lekarzy dentystów. W latach 2013-2017 w szkoleniach z radiologii w ramach ODZ NIL wzięło udział 2 990 lekarzy dentystów.

W roku 2018 do programu ODZ dołączono szkolenia we współpracy z Polskim Towarzystwem Stomatologicznym – szkolenie z CBCT zorganizowane przez prof. Ingrid Różyło-Kalinowską z udziałem prof. Kaana Orhana oraz dwie edycje szkoleń laserowych przygotowane przez dr n. med. Kingę Grzech-Leśniak, prezydenta Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej.

Czytaj także: 

Będzie współpraca z Naczelną Izbą Lekarską

W Warszawie o laseroterapii w stomatologii

CBCT bez tajemnic – pierwsze wspólne szkolenie z NIL

Kapituła konkursu „Lider Ochrony Zdrowia” składa się z blisko 30 ekspertów z branży medycznej.  W pierwszym etapie zgłoszeni kandydaci przechodzą preselekcję.

Pełne wyniki konkursu dostępne są tutaj

Nagrodę w imieniu ODZ odbierze prof. Romuald Krajewski – kierownik ośrodka.

Aktualny skład Rady Ośrodka Doskonalenia Zawodowego Lekarzy i Lekarzy Dentystów

Lek. dent. Anna Lella – Przewodnicząca Rady ODZ

Dr n. med. Wojciech Marquardt

Lek. Ładysław Nekanda-Trepka

Lek. Mariusz Janikowski

Prof. Jerzy Kruszewski

Dr n. med. Agnieszka Ruchała-Tyszler